Журналістські розслідування Віктора Котенка

Гральний мусоробізнес

2008-12-09 18:40:17

Чорні полковники з Житомира полюбляють нелегальний гральний бізнес

Гральний мусоробізнес

Нещодавно мер міста Житомира Віра Шелудченко урочисто відкрила вис­тавку архітектурних макетів та фотоматеріалів «Майбутнє Житомира».

—  Мы, первый город в Украине, который приобщит к своему развитию всех жителей конкретных домов, улиц, районов и города Житомира в целом. Житомиряне смогут рассматривать конкретные проекты, приоб­щаться к их обсуждению и самостоятельно влиять на их воплощение в реальную жизнь. Каждый должен знать – с сегодняшнего дня городская власть Житомира начинает качественно новый диалог с жителями го­рода, — заявила Вера Шелудченко.

Що ж… Діалог- так діалог.
А губернатор Житомирщини Юрій Забела у телекоментарі мало не захли­нувся від захвату, додавши, що на таке грандіозне діло потрібно буде зас­воїти не мільйони, а мільярди інвестованих коштів. Вважаю, це і є ос­новною метою розрекламованих прожектів — виділення та «засвоєння» мільярдних коштів. Тому що запропоновані варіанти косметичних мега — будівництв та мега- ремонтів адміністративних, офісних будівель не відповідають дійсному стану справ з планування розвитку міста.

Ми втомились від кривавих бійок, нічного галасу … Життя наших дітей під загрозою… Із звернень до редакції мешканців будинку №55 по вул.Вітрука
А насправді влада тихцем, без зайвої реклами успішно втілює у життя зовсім інший план майбутнього Житомира. План геноцидний: вузол зло­чинності- у кожний будинок, в усі райони, на всі вулиці. План дуже сек­ретний, а реалізація його йде повним ходом, з перевиконанням на 200 відсотків. І ніхто ні «приобщит к своему развитию всех жителей конкрет­ных домов, улиц, районов и города Житомира в целом». І не розрекла­мує. І телебачення не запросить.
Безпосередньо майже всі «конкретні» житлові будинки, вулиці, райони міста Житомира перетворюються на діючі цілодобово бандитські алко­наркопритони, вузли організованої злочинності, які ховаються під прик­риттям вивісок «Гральні автомати». Владою миттєво видаються всі доз­воли на оренду та викуп таких дефіцитних у місті приміщень. Більше то­го, гральні автомати пхають туди, де ще вчора були пристойні відділення зв’язку, гастрономи та крамниці — замість них!

15211

м. Житомир, район Польова, вулиця Вітрука, 55 — «повний гамбринус».

«Гральні автомати» у житловому будинку посунули поштове відділення. Незабаром полізуть у квартири?
Ліхтар не червоний, поки що… А грати на вікнах мешканцям вже не до­поможуть.

І нікого навіть не цікавить думка «всех жителей конкретных». За інфор­мацією джерела, «дах» таким закладам за гарні гроші забезпечують керівники правоохоронних органів спільно з кримінальними елемента­ми. Я не маю на увазі ті розважальні заклади, що діють законно та прис­тойно, які не соромно відвідати навіть з дітьми. Мова йде про заклади, якими володіють пройдисвіти, з яких годуються атестовані керівники міліції, інших «органів». У яких щонайменше половину гральних авто­матів не зареєстровано. У яких накачують клієнтів «лівою» оковитою та нагло видурюють останні копійки у всіх без розбору «конкретних па­цанів». У яких майже щодня і щоночі відбуваються криваві бійки.

В Жи­томирі влада цілеспрямовано цькує пенсіонерів за торгівлю в недозво­ленних місцях, а такі заклади чомусь ніхто не чіпає. Проте законну здо­рову конкуренцію власники «автоматів» нищать всіма можливими си­лами та засобами. Руками тих самих «органів» та влади. Відбуваються кримінальні розбірки на замовлення. Використовується методика нападу «вовчої зграї». Це коли нападають відразу всі можливі перевіряльники- просто міліція, податкова міліція та безліч інших, коли підставні особи пишуть потрібні заяви. Навіть засоби масової інформації, на кшалт жовтих мєнто-сбушних газет «Болото», забезпечують інформаційне прикриття та потрібну «громадську думку».

ДАХ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ «ЧОРНІ ПОЛКОВНИКИ»?
Але спочатку трохи довідкової інформації про підгрунтя вибухо-небез­печних конфліктів, «обліко-моралє» власників таких «Гральних авто­матів». Про їх внутрішнє, так би мовити, гральне життя. Конкретний приклад- житомирський підприємець Обережний Ізя. Павутиння точок розкинуте по всьому Житомиру: і в знаменитому авторитетному закладі «У Баби Нюри», і у «джек-потному» велелюдному центрі Житнього рин­ку, і біля привокзального кафе «Зустріч з бєлочкой» і безпосередньо у житлових багатоповерхівках спальних районів міста.
Ще трохи, і гральні автомати встановлять під дверима помешкань жи­томирян, а далі, згідно з секретним планом влади «Майбутнє Житоми­ра», «кожній домогосподарці — по кухонному гральному автомату». Хто зна.
Але повернемось до внутрішнього грального життя Ізі Обережного. В усьому світі у гральному бізнесі діє залізне правило — гральні автомати програмуються таким чином, щоб не менше 70 відсотків витраченних клієнтами грошей поверталися у вигляді виграшів та призів, решта 30 відсотків — власнику закладу. У «ізів»- все навпаки, так відрегульовано гральну техніку. Це «кидалово» перше.

Друге кидалово- це коли, витрушуючи монети з автомата, витрушувач — крисятник, задля «кидка» або приховування коштів від «общака», заявляє про «нестачу» і звинувачує в цьому дівчину-маркера (касира) або охо­рону закладу. При більш детальному вивченні ситуації виявляється, що ніякої нестачі грошей не було. Зовсім нещодавно на такому «кидалові» вкотре попався й наш Ізя зі своїм «витрахувателем» автоматів, молодим малопримітним хлопцем на прізвисько «Пакімон». Пакімон так зна­хабнів, що, вигрібаючи гроші, дзвонив до охорони і казав, що автомат, мовляв, пошкоджено ще вчора, а сам … швидко втікав з грішми. При­була охорона з подивом споглядала цілісінькі гральні автомати та дівчи­ну- касира, яка нічого про таке не чула. Тобто, суть ганебного «по по­нятіям» «кидалова» у тому, щоб не заплатити зарплатню касирці та охо­роні, мова йде про порівняльно невеликі гроші- близько десяти тисяч гривень на місяць. Постраждало навіть охоронне підприємство «Орел», а потім ще одне. Не кажу вже про фіктивні угоди. Таке нахабство зумовле­не тим, що нашого Ізю веде по життю аж сам обласний міліцейський керівник на прізвище М. та дехто ще, до яких такі круті авторитети біга­ють, висунувши язика, з грішми- поплакатися та за порадою. А «мусор» радить- «будуть багато базікати, пришиємо і крадіжку і наркотики». А потім під охорону, у прямому розумінні цього слова, Ізю Обережного разом з зак­ладом бере структура іншого атестованого керівного колеги (за яким тюр­ма у свій час плакала-плакала, та він, бідолаха, відкупився) . «Всё сме­шалось в доме Обломских»- «авторитети» суворо погрожують по телефо­ну «мы приедем и тебя порвём» (це особисто мені- авт.), та чомусь не їдуть, а бігають на побігеньках у міліції та займаються «кидаловом». Міліціянти перетворились у «мусорів» і працюють на «кидал». (Поход­ження слова мусор- від «мосер», що означає «зрадник»- ред.). До речі, зі сторони криміналітету «дах» нашому кидалі забезпечує якийсь М. Коли, по яких таких «понятіях» було, щоб «кидалам- мусорникам» забезпечува­ли дах? Ганьба!
Третє кидалово- це коли половину гральних автоматів не зареєстро­вано взагалі. І податкова міліція таке чомусь в упор не добачає. Тобто, навіть тих умовних відсотків виграшу не виграє ніхто і ніколи навіть те­оретично. Тому що  автомати відрегульовані виключно на програш. А па­цани кидають і кидають монети, а їх самих «кидають» і «кидають». А ко­ли чесний фраєр дограється до такого стану, що грає в борг, то тут вже не до жартів. Тому що борги з жертви віднімають майном, автомобілем, квартирою чи будинком — ламають життя назавжди. Руйнуються сім’ї, діти стають жебраками та сиротами. Ось за таке кидалово цих «ізів обе­режних» дійсно потрібно рвати на шматки разом з їхніми дахами з право­охоронних органів, податкової, КГБ та чиновниками з мерії.

Але цей матеріал не про методики обдурення клієнтів деякими нечисти­ми на руку власниками розважальних закладів. Я звертаю увагу гро­мади на те, що наше місто у прямому розумінні окуповане різного роду гральними автоматниками за активного сприяння представників влади. Нехай спробує простий пересічний громадянин вибити у цієї влади приміщення, наприклад, під магазин, для здійснення благородної підприємницької діяльності на користь людям — а чорта з два! А безпосередньо у вашому будинку «кидалам» під гральний притон — будь ласка! Всі служби «дають дабро» та гребуть «бабло». Оце і є справжній генеральний план «Майбутнє Житомира», який втілює у життя житомирська влада.

15212

Пані міський голова Вєра Шелудченко! Скажіть по-чесному, Ви особисто маєте у цьому проекті долю? Ні? А хто має?

Панове генеральні планеристи з мерії та обласної адміністрації! Не за­милюйте нам очі отими генеральними планами на кшалт вистави «Май­бутнє Житомира»!
Ви чекаєте, щоб ми самі почистили наше рідне місто? То ми його почис­тимо. Заодно й від вас.

Житомирська обласна газета «Свобода». Відривний купон:

ЗВЕРНЕННЯ

Вірі Шелудченко, міському голові м.Житомира!
Юрію Забелі, голові Житомирської обласної державної адміністрації!

Я, громадянин ___________________________ , вимагаю термінового здійснення невідкладних заходів по негайному припиненню функціону­вання закладу гральних автоматів за адресою: м. Житомир, вул.___________________________ буд .№ ____ (або) на всій території міста (підкреслити).
У разі подальшого нехтування вимогою громадян, залишаю за собою пра­во на участь у громадських акціях по оздоровленню становища у місті Житомирі.
___ ______ 200_ року.

Звернення можна передати особисто у громадські приймальні або надіслати поштою за адресами:
10014 м.Житомир, Майдан С.П. Корольова 4/2. Житомирська міська Ра­да. Міському голові. Електронна адреса: mvk@zt-rada.gov.ua
10014 м. Житомир, Майдан С.П. Корольова, 1. Житомирська обласна державна адміністрація. Голові Житомирської облдержадміністрації. Електронна адреса: ztadm@ukrpost.ua

Резонанс.

Публікація вийшла напрочуд резонансною. Житомиряни не залишають­ся осторонь, відгукуються та надають деякі додаткові відомості, дос­товірність яких мною остаточно ще не перевірена:
— оперативний «дах» нелегальному гральному бізнесу, крім інших посадо­вих осіб, забезпечує міліціянт, депутат Житомирської міської Ради від Компартії України Новіков Віктор Олександрович;
— дійсним власником перерахованих у статті гральних закладів є авто­ритет з Києва, який «тримає» лівий берег Дніпра, якийсь Прохор Гро­мов;
— Ізя Обережний за останній час відкрив ще декілька точок у м. Житомирі та райцентрах: вул. Гоголівська,1; Проспект Миру,8; вул. Київська,30; ри­нок «Тетерів»; м. Коростишів, заклад «Бєлая лошадь» та інші, нелегальні заклади.

Відкриття відбувається досить цікаво — рейдерськими бандитськими захва­тами. Заклади раніше належали якомусь Альберту, бізнесмену поход­женням з Прибалтики. Бандити примушували орендонадавачів терміно­во розривати з Альбертом договори оренди. А банда міліцейсько- сбуш­них перевертнів, після того, як він відмовився платити надто обтяжливі хабарі, організувала розбійні напади, державний рекет, інакше й не наз­веш. Швиденько «шились» справи, у тому числі кримінальні. Деякі судді нашвидкоруч ліпили незаконні замовні рішення, про які прибалтієць довідувався лише згодом.

Створювались передумови для депортації Аль­берта. Незаконно, за безпосередньої участі у рейдерських операціях про­курора та податкової міліції, конфісковувались гральні автомати… без оформлення відповідних актів, без відома власника.

Подейкують, що саме ці автомати встановлює у своїх закладах підприємець пан Обережний, якого чомусь ніхто не перевіряє взагалі. «Викладай 40 тисяч доларів, тоді повернемо майно»- приблизно так спілкуються з Альбертом «органи». Хоча майно, яке грабанули, не було задокументоване належним чином і навряд чи коли- небуть Альберт й­ого побачить. У рейдерстві активно використовується й одна з приват­них охоронних структур, інтереси якої,окрім деяких керівників УМВС Ук­раїни у Житомирській області, лобіює також представник держ.служби охорони.

Пишуть, пишуть заяви мешканці Житомира в усі інстанції. Ніяк не зро­зуміють, що «розглядом» цих скарг займаються керівні члени організо­ваного злочинного угруповання «Житомирське кубло».
Настає вже час від паперотворчості переходити до більш простіших та дієвих заходів…

Віктор Котенко

Добавить комментарий