Журналістські розслідування Віктора Котенка

Влада Житомирщини знову засвітилась в корупційному скандалі

До Державної авіаційної служби України не надходило інформації щодо проведення моніторингу паводкової ситуації 2 квітня 2013 р. за допомогою вертольота Allouette II (державний номер UR-KRIK), власником якого є житомирський підприємець Леонід Крігер, повідомляє Vlasti.net

Про це свідчить документ від Державіаслужби № 1.28-5662 від 20.05.2013 р. Така ж відповідь на інформаційний запит надійшла і з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (№ 121-25 від 24.05.2013 р.).

Цього дня перший заступник голови Житомирської облдержадміністрації Микола Олещенко здійснив політ на вищезгаданому вертольоті в робочий час. Олещенко зазначав, що це було службове відрядження для обстеження територій на предмет паводків в Житомирській області, але державні кошти на таку послугу не залучалися. Леонід Крігер підтвердив факт польоту на прохання чиновника в заяві для житомирських інтернет-ЗМІ.

Але, як свідчать офіційні документи, зокрема з Державіаслужби, Олещенко збрехав щодо справжньої мети повітряного перевезення. Крім того, повітряне судно Allouette II (державний номер UR-KRIK) не може використовуватися в спеціалізованих цілях, начебто проведення моніторингу паводків, а тільки — у приватних. Тому заступник губернатора Микола Олещенко здійснив приватну поїздку разом з бізнесменом.

Крім того, заява Олещенка про безкоштовний «моніторинг» за чужий рахунок свідчить про корупційне правопорушення, про що мова в ст. 17 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції». Вертоліт Allouette II оснащений газотурбінною силовою установкою, яка споживає 6 літрів авіаційного гасу в хвилину (1 л такого гасу коштує 12 грн). Отже, за годину польоту витрати тільки на гас склали 4300 грн. Відповідно до ст. 1 згаданого закону ці кошти слід вважати неправомірною вигодою («грошові кошти або інше майно, пільги, послуги, ..., які без законних на те підстав обіцяють, пропонують, надають або одержують безоплатно чи за ціною, нижчою за мінімальну ринкову»), отриманою Олещенком через зловживання службовим становищем.

Це не перший скандал, в якому фігурує заступник голови Житомирської облдержадміністрації Микола Олещенко. Раніше ГО «Антикорупційна рада України» оголосила Олещенка ворогом преси та закликала його не чинити тиск на ЗМІ. Як відомо, чиновника підозрюють у зловживаннях під час отримання медичної допомоги через «лікарняну касу», коли на його нібито лікування було виділено 74466 грн., та через придбання обладнання для станції знезараження води, яке так і не було завезене до України.

Антикорупційна рада в своїй заяві зазначила, що такі чиновники не мають морального права залишатися на своїх посадах. Враховуючи ці обставини, дивно, що в Адміністрації Президента спокійно дивляться на такі дії чиновників, і це служить прикладом для інших безкарно здійснювати свавілля.


Ми повідомляли про засудження голови Червоноармійської РДА Житомирської області Станіслава Карпінського через корупційні діяння, але він і досі перебуває на посаді.

Добавить комментарий