Журналістські розслідування Віктора Котенка

Освобождение активистов «Международной амнистии». Видео — шок

То, о чём рассказали в первые минуты после своего освобождения активисты «Международной амнистии», повергнет в шок кого угодно!!!

Вот как проводилась спецпровокация по аресту Игоря Коктыша, Ирины Тютюнник и их белорусских друзей: милиционеры с криками «Где деньги?!!» неожиданно ворвались в их квартиру, не представились, санкцию на проведение обыска не предъявили (копию не вручили). На вопрос белорусского мальчика «Кто вы такие?» украинский мент ударил его в лицо и повалил на пол. Били в живот и одевали наручники. Милиционеры угрожающе кричали: «Готовьтесь ко второй мировой войне! Всё вам будет по полной программе!» и, как опытные воры-домушники, во время всей этой суматохи украли ключи от квартиры и изготовили для себя дубликаты. Так называемые «понятые» из спецслужбы отдавали команды ментам.

Наркотики — травку «план», оборотни «нашли» на кухне вне поля зрения «понятых» и жертв, лежавших вниз лицом на полу в комнате, из чего можно сделать однозначный вывод: сами менты травку и подбросили.

После ареста членов «Международной амнистии» оборотни в погонах основательно похозяйничали в их квартире  - шнырили повсюду: в шкафах, в постельном белье, играли в карты на компьютере... Я не удивлюсь, если станет известно о том, что кто-то из этих извращенцев  примерял трусы арестованных  и спёр пару- другую для себя...

Так что же, кроме всеукраинского позора, оставили после себя в квартире белорусского оппозиционера — правозащитника  сотрудники украинской «охранки»: подслушивающие и подсматривающие устройства, бактерии дезодоранта «Онко» или ...?

Виклад порушень Закону України «Про міліцію»
Владислав Пучич   https://zhzh.info/publ/11-1-0-2858

Короткий виклад порушень Конституції України, Закону України «Про міліцію», Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» інших нормативно — правових актів, а також норм моралі та етики…
Власниця квартири не давала дозвіл на огляд – перше питання Лідії Олексіївни до міліціонерів було щодо наявності ордеру на обшук. Після негативної відповіді жінка спочатку відмовлялась, однак потім під тиском підписала дозвіл на огляд помешкання.
Поняті й хазяйка квартири з’явились у приміщенні через дві години після появи міліції (біля 16:00), а у присутніх відібрали телефони і не дозволяли телефонувати нікому, включаючи адвокатів.
Під час затримання білоруса Ігоря Коктиша кинули на підлогу так, що зламали палець на нозі. Це зафіксовано у відповідній довідці травмпункту та на рентгенівському знімку. Накладено гіпс. Судмедексперти після затримання побоїв чомусь не виявили.
Під час затримання білорусу Артему Дубському ліктем розбили ніс і губу, що зафіксовано у висновку судмедекспертизи. Також у Дубського силою забрали телефон, вдаривши його кулаком у живіт.
Оперативно-розшукової справи, відповідно до якої міг проводитись оперативний огляд квартири, не існувало. Принаймні, на момент доставки затриманих до місця примусового утримання.
Не оформлено належним чином протокол затримання. Ніхто в квартирі його не зачитував і не підписував.
Міліціонери відібрали фотокамеру та грубо виставили за двері квартири прибувших журналісток газети «20 хвилин» Оксану Трокоз та Діану Мінаєву.
Під час обшуку Богдан Туровський (співробітник ВБНОНу) забрав ключі від квартири і понад 30 хвилин був відсутній з ними. Після арешту опозиціонерів до квартири вдирались, речі та меблі були переставлені, зникло 400 гривень.
Один з понятих працює у ВБНОНі двірником, а другий є наркоманом. Поняті були знайомі з оперативниками. Один з них лазив по шафам, забороняв телефонувати і пізніше возив Віталія Тищенка та Артема Дубського на судмедекспертизу, а Ігоря Коктиша та Олексія Закшевського віз з Житомира в Коростишів. При цьому він скористався банківською карткою затриманого Олексія Закшевського для заправки службового автомобіля, хоча мав талон на бензин.
Ніхто не повідомив родичів арештованих про їх затримання. Батьки дізнались про це з інтернету. Наприклад, мама Ірини Тютюник навіть після прес-конференції в обл. управлінні УМВС 4 листопада не знала, де її дитина, що зафіксовано журналістами.
Богдан Туровський порвав пояснення, які затримані почали писати у відділку. Міліціонер вимагав писати саме те, що потрібно йому, постійно погрожуючи та вживаючи нецензурні вислови.
Затримані знаходились під постійним психологічним пресингом (цитатник у додатку).
Баночки для аналізів були брудні і ніяким чином не підписані. Як експерти встановили де чиї аналізи залишається загадкою.
За затриманими попередньо було встановлено стеження. Богдан Туровський розповідав Ірині Тютюник та Тетяні Тищенко факти, які відбувались з ними за декілька тижнів до затримання.
Затриманих жодного разу за три доби (з 3 по 6 листопада) не годували!
Затримані піддавались допитам у нічний час. Артем Дубський і Віталій Тищенко потрапили до камери близько 1:00, а Ігор Коктиш і Олексій Закшевський після 3:00.
Ірину Тютюник та Тетяну Тищенко під час судмедекспертизи роздягали до спідньої білизни та торкалися їх руками. Робив це міліціонер чоловічої статі, що протизаконно.
Дактилоскопіст заявляв, що зможе дати свої висновки лише за два дні. Присутній працівник міліції (не криміналіст) популярно пояснив йому, що результати повинні бути готові за дві години, посилаючись на те, що справа розглядається на рівні міністерства.
На пляшці з обрізаним днищем були «знайдені» відбитки лише одного Ігоря Коктиша, але у МВС заявляють, що канабіоїди знайшли також у аналізах Ірини Тютюнник та Віталія Тищенко. Яким чином останні мали б вживати речовину залишається загадкою.
Двері камери у Богунському РВ УМВС, де утримувались Віталій Тищенко та Артем Дубський терміново фарбували прямо під час того, коли там сиділи затримані — щоб надихалися хімікатами. Камера 2×3 метри без вентиляції і водопроводу.
Умови утримання арештантів: одномісні камери, де утримували по двоє, води немає, вентиляції немає, опалення немає. Туалет ніяк не відділений від іншої частини приміщення. Дуже холодно.
У Ігоря Коктиша забрали портмоне із 150 грн. Повернули 50, сто гривень вкрали

P.S.

Швондер: «Это какой-то ...позор!» (М.Булгаков, «Собачье сердце» )

Прокуратура Житомирської області за фактом перевищення службових повноважень працівниками міліції порушила кримінальну справу

10 листопада прокуратурою Житомирської області порушено кримінальну справу за фактом порушення недоторканності житла та перевищення службових повноважень працівниками відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС України в Житомирській області, зокрема, за ознаками злочинів, передбачених частиною 2 ст.162 (порушення недоторканності житла), частиною 2 ст. 365 (перевищення службових повноважень) Кримінального кодексу України.

Про це повідомила прес-служба прокуратури області.

Під час прокурорської перевірки було встановлено, що працівники ВБНОН УМВС України в Житомирській області (3 листопада 2010р) без достатніх на те підстав, передбачених чинним законодавством України, виходячи за межі наданих їм прав та повноважень, застосовуючи насильство, без дозволу власників та мешканців квартири проникли до помешкання, що по вул. В.Бердичівська у м. Житомирі, де проживав громадянин Білорусі Ігор Коктиш із дружиною та перебували інші громадяни.

Будучи службовими особами, не маючи достатніх даних про знаходження у вказаній квартирі речей, здобутих злочинним шляхом, за відсутності вмотивованої постанови суду, що є порушенням норм кримінально-процесуального законодавства, застосували насильство та дії, що ображають особисту гідність потерпілих та незаконно провели огляд житла.

Такі дії працівників ВБНОН УМВС України в Житомирській області спричинили істотну шкоду охороняємим законом правам та інтересам окремих громадян, порушення права людини на недоторканність житла, завдали шкоди державним інтересам та підірвали авторитет правоохоронних органів в особі УМВС України в Житомирській області.

Групою слідчих слідчого відділу прокуратури області розпочато досудове слідство.

Віктор Котенко

Добавить комментарий