Журналістські розслідування Віктора Котенка

Тендерний «облом» або Як цуплять бюджетні кошти

Як у Житомирі зникла одна доба, а журналіста викликали на допит 

До одного з охоронних підприємств м. Житомира з пропозицією прийняти участь у тендерних оборудках звернувся громадянин Ф., пенсіонер МВС України, котрий назвався колишнім співробітником обласного УБОЗУ. Він стверджував, що є посередником і контактною особою відставного генерала міліції Валерія Н., а раніше був учасником тендерних махінацій по охороні загальноосвітніх закладів м. Житомира на користь охоронної фірми «Б ... т ...».

На зустріч з Ф. вирушив журналіст, який зіграв роль керівника охоронного підприємства. За подальше посередництво у випадку перемоги у тендерних торгах Ф. запросив гонорар у розмірі 2650 грн. щомісяця. Спілкування та тендерні пригоди документувались і стали підставою для публікації  матеріалу і відповіді на питання, чи унеможливлює корупцію використання  систем тендерних торгів 

     Аномальне викривлення простору і часу було організоване тендерною мафією, яка «відмиває» мільйони і мільярди бюджетних гривень. Наприклад, днями Житомирський державний технологічний університет (ЖДТУ) оголосив тендерну пропозицію на закупівлю охоронних послуг вартістю 504 480 грн (з розрахунку на 9 місяців). Звертає на себе увагу кричуща безграмотність «вчьоних», які просять надати, цитуємо,  "Послуги з охорони правопорядку в навчальному корпусі та гуртожитках". Хіба  можливо «охороняти правопорядок» ??? Тим паче, що Ліцензійні вимоги провадження охоронної діяльності регламентують охорону майна і громадян, а не теоретичних понять. Нагадаємо, що «сірим кардиналом» ЖДТУ є скандально відомий колишній міліціонер, підлеглий міністра — втікача МВС України Захарченка, генерал — майор міліції ВАЛЕРІЙ НОНІК, який обіймає посаду завкафедрою економічної безпеки, публічного управління та адміністрування у ЖДТУ.

Зважаючи на те, що у Житомирі патрульних поліцейських, як оселедців у діжці, викликає подив заявлена потреба «вчьоних» відразу у трьох цілодобових постових охоронниках. Кого і від кого треба охороняти штатним розкладом наглядачів пересічного концтабору у кількості 9 — 12 охоронників ? Кремезних дорослих дядьків і тіточок — викладачів, чи молодиків — студентів одне від одного ? І для чого у навчальному корпусі і двох гуртожитках поруч з вахтерами стовбичать «охоронники»? Мабуть, для того ж, для чого щодня стовбичать у кожній середній школі міста (а їх майже чотири десятки) по двоє охоронників, більше схожих на бомжів – тобто, для відмивання з бюджету солідних коштів, щоб якісь відставні «мусори» приватних охоронних фірм наповнювали свої кишені бюджетною грошвою, не забуваючи при цьому відстібувати чиновникам. (Див. відео Охорона повітря)

Але повернемося до надзвичайних електронних тендерних торгів, які відбувались поза часом і простором. Замовник послуг, Житомирський державний технологічний університет, в офіційній тендерній пропозиції визначив 8 березня останнім днем для участі у наданні пропозицій, а початком відкритих торгів, в яких можуть прийняти участь лише зареєстровані учасники — наступним днем, 9 березня. Тобто, 8 числа на протязі доби до її закінчення ще можна було б спокійнісінько заплатити мито за користування електронним майданчиком Прозорро, розмістити на веб – сторінці всі необхідні документи, зазначити свою ціну ( наприклад, значно нижчу за стартову) і наступного дня у відкритому змаганні з іншими учасниками знизити цінову пропозицію до мінімально прийнятної.

Якби не деякі «але». По перше, вже після 15 години 7 березня і аж до ранку 9 березня у зв`язку з Міжнародним жіночим днем банківські установи не здійснювали розрахункові операції, що унеможливило реєстрацію багатьох кандидатів. По друге, коли закінчилась доба «7 березня», тобто в ніч з 7  на 8 , починаючи вже з перших секунд 8 березня, воно, це 8 березня … не почалося взагалі! Принаймні, для голови, членів і членш тендерного комітету Житомирського державного технологічного університету та їх колег – модераторів з веб-порталу «Прозорро», які раптово надали тендеру статус «аукціон» не 9 березня, як було заявлено, а ще 8 числа, яке вони взагалі «випарили» з календаря (про що у перші хвилини 8 березня прийшло поштове повідомлення, див. фотокопію 6). Тобто, «вчьоними» було застосовано свою, відмінну від загальноприйнятної, систему обліку часу. Але ж, як не може не існувати те, що має матеріальну вагу, так не може не існувати і те, що має просторово — часові ознаки, святковий день 8 березня, наприклад.

Але так не вважає «вчьона» представниця тендерного комітета університету Бідненко Олена Павлівна, перекладаючи відповідальність за викривлення часу на «автоматизовану» електронну систему (надаємо аудіозапис розмови). Ейнштейн відпочиває !

Виходить, що розміщення завідомо неприйнятних умов конкурсу теж відбулося «автоматизовано» ? В результаті ті, хто мав намір прийняти участь у тендері, вже фізично не могли цього зробити, тому що вхід на веб – портал було заблоковано за добу до заявленого терміну. Для чого це зроблено ? А для того, щоб переможцями у конкурсі стали виключно «свої люди» і щоб так звані «чужі» не змогли запропонувати нижчу ціну. Взагалі, коли переглядаєш конкурсні пропозиції «вчьоних» на закупівлю матеріальних цінностей і послуг, складається враження, що потрапив до печери Аладіна, повної скарбів. Масштаби і швидкість грошових потоків і струмків, які витікають з державного бюджету, просто вражають !

Під час збирання інформації також з`ясувалась цікаваа річ: ймовірно, тендерними пограбуваннями займається організоване злочинне угруповання, до складу якого входять колишні розробники системи електронних торгів Прозорро! Вони через своїх посередників запропонували нам за 5 відсотків від заявленої суми тендерних торгів гарантовано «виграти» будь — який конкурс шляхом втручання у систему «Прозорро».

Що ж, у кожного свій бізнес …

Проглядаючи на порталі «Прозорро» свіженькі тендерні пропозиції бюджетних установ Житомирщини, розумієш, що шахрайську справу поставлено на широку ногу. Незабаром тим самим «своїм» людям вкотре віддадуть кошти платників податків у скандально відомому Бердичівському медичному коледжі ( в умови тендеру закладено хитромудрий виверт, який не залишає шансів на виграш нікому, крім тих, з ким чиновники мають справу вже не перший рік), також чомусь «потребує» високовартісної цілодобової посиленої постової «охорони» Житомирський національний агроекологічний університет (щоб студенти не повтікали ?) тощо.

ФОТОКОПІЇ:  1 ;  2 ;  3  ;  4  ;  5  ;  6

Ще одна цікавинка: за людьми, які від імені охоронних підприємств телефонували до контактної особи тендерного комітету, дуже швидко встановлювалось зовнішнє спостереження невідомими особами з повадками співробітників «органів»   ...

Думка експерта: не є новиною, що схеми витягування грошей з бюджету обкатувались десятиріччями. Але у даному випадку мова йде про вчинення кримінальних злочинів з нанесенням державі шкоди у особливо великих розмірах. Тендери — це лише епізод у ланцюжку. Головне порушення полягає у безумовній фіктивності потреби охоронних послуг і самих договорів охорони. Справа в тому, що охоронні підприємства мають ліцензії на право охорони виключно майна і громадян і ніяких липових «охорон правопорядку» законодавством не передбачено.  У договорах про охорону майна повинен бути перелік цього майна, його власник, порядок приймання — передавання тощо. Угоди про охорону громадян (учнів) передбачають укладання двосторонніх договорів окремо з кожною конкретною фізичною особою, а не з безіменними колективами. У противному випадку ніякі «охоронники» не мають права вчиняти будь — які дії відносно учнів та викладачів. У нас є копії безпредметних, а по суті нікчемних договорів про охорону житомирських шкіл, є також копії договорів з «вишами» на цю тему, у т.ч. з ЖДТУ — всі вони однозначно не відповідають вказаним вимогам законодавства і є по суті нікчемними. А якщо так, то й всі кошти, а це мільйони гривень, відмиті з бюджету на виконання умов таких договорів, є вкраденими. Маємо інформацію, що на цих та інших оборудках казково збагачуються керівники управлінь освіти. Тому не дивно, що тендер на охорону ЖДТУ вкотре виграла та сама фірма «Б ... т» ...

Висновки:

  • у випадку з «вчьоними» ЖДТУ фіктивною є навіть сама потреба тендерної закупівлі охоронних послуг, тому що вахтери, які там чергують, або студенти, або викладачі є особами дієспроможними і завжди мають можливість викликати наряд патрульної поліції, зателефонувавши на номер «102» у випадку виникнення будь — яких конфліктних ситуацій.
  • у Житомирі школи, ліцеї та виші «охороняються» за нікчемними договорами лише заради збагачення окремих людців; такі договори, як і останній проект договору Житомирського державного технологічного університету, передбачають лише охорону повітря. А якщо за нікчемними договорами з бюджету відмивають гроші — це злочин. У Житомирі такі великомасштабні бюджетні афери здійснюються вже не перший рік, але керівникам «органів», які повинні займатися такими злочинами, чомусь байдуже. Вгадайте, чому ?

Скопійовано з оригіналу:

ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням тендерного комітету

від 15.02.2017р.

Голова тендерного комітету

_________________ /В.В. Євдокимов

м.п.

ТЕНДЕРНА Документація

 752400000 — Послуги із забезпечення громадської безпеки, охорони правопорядку та громадського порядку

(послуги з охорони правопорядку в навчальному корпусі та гуртожитках)

Відкриті торги

 м. Житомир, 2017

Розділ ІV. Подання та розкриття тендерної пропозиції
Кінцевий строк подання тендерної пропозиції Кінцевий строк подання тендерних пропозицій — 08 березня 2017р.

Година подання тендерних пропозицій – згідно оголошення.

Отримана тендерна пропозиція автоматично вноситься до реєстру.

Електронна система закупівель автоматично формує та надсилає повідомлення учаснику про отримання його пропозиції із зазначенням дати та часу.

Тендерні пропозиції, отримані електронною системою закупівель після закінчення строку подання, не приймаються та автоматично повертаються учасникам, які їх подали

9 березня 2017 р. журналіст надіслав електронною поштою до НАБУ повідомлення, в якому вказав інтернет — адресу цього матеріалу, який знаходиться у відкритому доступі. 14 березня йому було надіслано ВІДПОВІДЬ про те, що НАБУ у викладених фактах складу злочину не вбачає, матеріали з додатками на 13 арк. (??!) надіслані до Національної поліції України. Журналісту також ввічливо пояснили, що він, мовляв, «не у ті двері постукав». 6 квітня 2017 р. матеріали публікації потрапили до Головного управління національної поліції в Житомирській області.

А вже 25 квітня 2017 року журналіст отримав повістку з викликом на допит, яку йому видав особисто капітан поліції з управління захисту економіки Головного управління Національної поліції України в Житомирській області (див. ПОВІСТКА). Під час вручення повістки капітан при свідках стверджував, що крадіжка державних коштів — це коли крадуть більше одного мільйона гривень, а якщо півмільйона, то це мізер. Кидається в очі те, що, зі слів поліціянта відомості досі не внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, як того вимагає законодавство. Також викликає подив висловлене поліціянтом у телефонній розмові побажання довідатись, з яких саме джерел журналіст отримав інформацію про правопорушення.

26.04.2017 р. капітан поліції не з`явився на допит, на який викликав журналіста ...

Нас не здивувала раптова втрата правоохоронцем пам`яті і цікавості до журналіста, тому що містом поширилась інформація про приїзд найближчими днями представників місії ОБСЄ, які стурбовані випадками порушення прав журналістів на Житомирщині. 

Розкрадання бюджетних коштів: операція «„Білосніжка“ & компані»

Афера №1

Фактичні документальні відомості (у т.ч. відео, аудіозаписи) про технологію афери щодо «охорони» житомирських загальноосвітніх середніх навчальних закладів будуть оприлюднені згодом. А поки що розкриваю інформацію про те, з чого починалась ця чергова «освітня» оборудка з викачування бюджетних коштів. А починалась вона з використання громадської організації  “Ветерани повітряно-десантних військ, Союз десантників Житомирської області” від імені якої було подано скаргу щодо недоцільності охорони шкіл: 1 ; 2 ;  Десант у бюджетні кошти (відомості з Держреєстру) ; Антимайданівці ? ; Організація, яка проводить антиукраїнську діяльність, хоче орендувати комунальне приміщення за 1 гривню


Як підтвердилось згодом, вся ця «чорно — біла» оборудка, яку провернув на замовлення зацікавлених осіб пан Пучич з гоп-компанією під прикриттям «журналістського розслідування» (див. Помийка.інфо),  переслідувала конкретну мету: витіснити з ринку послуг по охороні житомирських шкіл одне охоронне підприємство, щоб цей ласий шмат вхопило інше охоронне підприємство, керівник якого (один з колишніх очільників міліційної державної охорони) напряму пов`язаний з діючими керівними правоохоронцями обласної поліції.

Афера №2

Це біляве створіння, яке житомирянам більш відоме під «погонялом» «Білосніжка», корумпована житомирська влада використовує також в якості спільника — прокладки в комбінаціях з відкритого викрадання грошей з бюджету — мова йде про так званий «Проект бюджету участі»  (див. «Проект бюджету участі злодюг Пучич & компані»; 

«Новий проект участі в розкраданні бюджету 2019 »та інші).

Комбінація з розкрадання бюджету доволі проста: замість того, щоб замовляти закупівлю послуг (товарів) напряму у постачальників, чиновники Житомирської міської ради перераховують бюджетні кошти своїм спільникам. Керівники афери: голова Житомирської міської ради С.Сухомлин, інші члени організованого злочинного угруповання, такі, як «шісточка» В.Пучич, керуюча справами О.Пашко, директор департаменту економічного розвитку злодюг міської ради М. Костриця тощо)

P.S. Порушення прав журналіста: поліціянт допитував по телефону і мав намір допитувати у подальшому автора цього матеріалу саме як журналіста, а не як свідка, тому що, в порушення чинного законодавства, відомості про можливі махінації з бюджетними коштами не були зареєстровані поліцією у Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань на протязі однієї доби з моменту отримання документів з НАБУ (з 06.04.2017 р.). Тобто, поліційне розслідування відсутнє, слідчих дій нема, але журналіста вже допитують, намагаючись вивідати джерела отриманої ним інформації, що однозначно можна розцінювати не інакше, як тиск. Тим паче, за явних ознак злочинного небажання поліції розслідувати цю справу. Красномовний факт: поліцейський Удовкін на зв`язок більше не виходив ...

04.05.2017 р. З приводу незаконного допиту журналіста відбулась його зустріч у Житомирі з представниками місії ОБСЄ.

Добавить комментарий