Журналістські розслідування Віктора Котенка

Викрадачі автівок

Мешканець Коростишіва Вадим придбав за оголошенням в інтернеті автомобіль Шкода Октавія. Придбання оформлювалось за нотаріальним Дорученням. Подія відбувалась у Житомирі. Продавці автомобіля — Роман і Марина Калініни. Роман Калінін,  депутат Коростенської міської ради від Партії регіонів, мешканець житомирського передмістя Зарічани, виступав від імені дружини – продавчині, тримаючи в руках технічний паспорт і два ключі від машини. Марина, яка нібито мешкає у Києві, оформила у київського нотаріуса Доручення на Вадима. Роман вів перемовини, отримав гроші (15 тисяч доларів), після чого передав Вадиму Доручення і автомобіль. Перед придбанням Вадим ретельно перевірив машину по всіх існуючих інформаційних базах і впевнився, що машина не перебуває в угоні, арешті або інших халепах. Відбулась звичайна операція з купівлі – продажу, одна з багатьох, які щодня трапляються  у Житомирі.

Але це був лише початок шахрайства, ретельно організованого угрупуванням, до складу якого, крім Калініних, входять працівники правоохоронних органів.

Схема пограбування надзвичайно проста і ретельно продумана до дрібниць. Перевертні у погонах непомітно супроводжували весь процес купівлі-продажу. Після отримання від покупця грошей, на щасливого нового власника авто відкривалось полювання — бригада ментів відстежувала покупця і грабувала його. Майже відразу машину повертали тим самим нещодавнім продавцям Калініним для подальшого продажу наступному клієнту. А якщо жертва намагалась повернути гроші чи авто і скаржилась, то її арештовували, кидали до міліційної катівні і навіть порушували кримінальну справу, щоб вкоротити язика. Як бачимо, є схема, є чітко розподілені між учасниками ролі — тобто, маємо типові ознаки організованого злочинного угрупування

Після придбання авто минуло два дні. Вадим радісно споглядав на припарковану неподалік Шкоду Октавію, сьорбаючи каву з двома знайомими дівчатами у кафе на розі вулиць Щорса і Київської. Аж раптом ДАІшники, підігнавши евакуатор,  силоміць забрали його автомобіль, брехливо стверджуючи, що ця машина нібито вкрадена і по базі даних рахується у розшуку! Пограбуванням керувала нахабнюча людина у цивільному з управління обласної міліції – Віктор Черненко. Пізніше з’ясувалось, що цей пан ще зовсім нещодавно кермував Житомирським МРЕВ ДАІ і є «другом серця» та інших життєво важливих органів... продавчині авто Марини Калініної!

Машину загнали на штрафмайданчик, причому за кермо Шкоди Октавії сідав сам Черненко. Після чого щасливий мент пересів до свого чорного ДЖИПу Мерседес, в якому його чекала дівчина і на радощах від вдалого пограбування вони почали пристрастно цілуватися (сюжет майже як у кіно про Боні і Клайда). Дуже скоро з’ясувалось, що подільницею, подругою тіла і цілувальною дівчиною Черненка була... Марина Калініна! Після сеансу палкого кохання захекана парочка вийшла з ДЖИПу, викрадач автомобіля Черненко відрекомендував дівчину як власницю Шкоди. Менти склали протокол про огляд Шкоди і велелюбний мент урочисто передав дамі свого серця і інших органів техпаспорт і ключі від машини.

Дня три після цього Вадим писав заяви до прокуратури, міліції, ДАІ і намагався повернути придбаний автомобіль – але все було дарма. Після чого він  звернувся з позовом до суду, який прийняв ухвалу про арешт Шкоди Октавії і заборону на проведення з нею будь – яких дій. Під час спілкування з даішниками стало відомо, що Марина ще у 2011 році залишила в ДАІ заяву з проханням ні в якому разі не знімати авто з обліку для переоформлення на іншого власника. Тобто, отримуючи гроші і виписуючи нотаріальне Доручення на нового власника, нечисті на руку продавці заздалегідь знали, що фактичним власником машини жертва ніколи стати не зможе.

Чхати хотіли перевертні у погонах на ухвалу суду! За наказом «зверху» віддали автомобіль із штрафмайданчика Марині Калініній!

А вже наступного дня та сама Шкода Октавія ... знову була виставлена на продаж! Банда працювала в шаленому темпі, наслідуючи правило «Час – то гроші». Випадково надибавши в рубриці оголошень в інтернеті «свій» автомобіль і тих самих продавців, Вадим вирішив вивести шахраїв на чисту воду і... купити авто ще раз! Роль покупців зіграли дружина Вадима і його брат, а сам він непомітно знаходився неподалік. Цього разу продажем займались обоє Калініних — Роман і Марина.

Яке ж було здивування Вадима, коли біля офісу експерта-оцінювача, який оформлював угоду, по вулиці Вокзальній, він вгледів у машині ДЄУ «Ланос» зеленого кольору бригаду прикриття з міліціянтів Корольовського райвідділу міліції, які, криючись, теж «супроводжували» процес купівлі – продажу (цей «Ланос» раніше неодноразово знято на відео під час здійснення незаконного зовнішнього спостереження за журналістом – авт.). Тим часом покупці, які вже авансом заплатили половину вартості авто, зажадали офіційно перевірити автівку по базі даних МРЕВ ДАІ, чи вона, бува, не знаходиться у розшуку. Але інспектор МРЕВ — спільник продавців і вихованець Черненка, видати довідку відмовився та запевнив, що Шкода Октавія «чиста».

Повернувшись на вулицю Вокзальну, покупці отримали від Калініних Довідку – Рахунок і державні номери. Наближалась хвилина повного розрахунку за придбане авто. Технічний паспорт Калініни знову понесли до експерта. І тут Роман побачив, як Шкода тихцем виїхала на головну дорогу. Стало цілком зрозумілим, що вже через декілька хвилин покупців «кинуть» і вони більше ніколи не побачать своє придбання. Тоді Вадим несподівано сів за кермо Шкоди і вивіз авто з-під носа  всіх споглядальників. Передавши автівку своєму знайомому, він повернувся до місця купівлі – продажу, де безпорадно метушилися міліціонери. Спочатку вони пропонували вирішити питання по-дружньому, а коли той відмовився, то його арештували і похапцем сфабрикували аж дві кримінальні справи, звично використавши, немов презерватив, спільника з прокуратури. Арештували також жінку і брата Вадима. Всіх відвезли до Корольовського райвідділу міліції.

Спочатку ніяких процесуальних дій міліціонери не здійснювали, а лише постійно канючили «Віддайте машину, віддайте машину». Жінці Вадима, яку тримали у відділку майже до часу ночі, не дозволяли зцідити молоко з грудей (дома залишилась дитина віком 3 місяці), що, згідно з міжнародними нормами, розцінюється як тортури, тим паче, що їй погрожували і нецензурно лаяли. Жінка, щоб дитина не померла з голоду, змушена була підписати всі папери, що їй підсунули міліціонери.

Слідчий Руслан Васильович Кононко спочатку запропонував Вадиму до підпису «Відмову від послуг адвоката», а коли той почав вимагати захисника, то Кононко прямо заявив, що отримав вказівку від начальства, що якщо Вадим не підпише потрібні перевертням папери, то його кинуть «у підвал» і зроблять там з ним все, що захочуть. Вадим підписав, не читаючи, всі папери і був звільнений під підписку про невиїзд.

Отримавши Постанову про порушення кримінальної справи, Вадим наступного ж дня іі оскаржив, звернувшись до прокуратури і до суду. Того ж дня він пригнав Шкоду Октавію на штрафмайданчик, звідкіля її знову незаконно віддали Марині Калініній, посилаючись на вказівку високого міліційного начальства.

Ще одна цікава деталь. Пам’ятаєте кредо банди «Час – то гроші»? Поки Вадима пресували в міліції, а мент-збоченець Черненко дзвонив йому по телефону і погрожував згноїти у підвалі, жадібні бандити вчинили ще одне пограбування! Четверо ментів, приїхавши до Коростишіва на приватному не розмитненому ДЖИПІ (!!!), силоміць, погрожуючи кайданами і розправою, без будь-якого документування, забрали у вадимового товариша автомобіль БМВ, на якому Вадим, приїхавши до Житомира, непомітно спостерігав за черговою оборудкою аферистів. Цей БМВ – особиста власність Вадима і шахраї, які вже не сподівались на повернення Шкоди, вирішили компенсувати свою втрату – треба ж Калініним із спільниками чимось торгувати! Бо «час- то гроші»!

Але тут з грабіжниками знову трапилась халепа – БМВ, в якого закінчилось пальне, зупинився. Тоді менти причепили його до свого нелегального ДЖИПУ і дотягли з Коростишіва аж до АЗС, що на виїзді з Житомира у бердичівському напрямку, під селищем Зарічани, де мешкає Калінін. Завдяки тому, що крадії не могли швидко пересуватись, їх наздогнали товариші Вадима. На таксі приїхав також і сам Вадим, якого щойно відпустили з відділку.

Пограбовані повідомили міліцію за телефоном «102» про угон автомобіля і вказали місце знаходження бандитів і вкраденої автівки. Але яке ж було їх здивування, коли замість озброєної опергрупи спецзагону міліції до АЗС на червоних Жигулях приперлися... заступник начальника Корольовського райвідділу міліції і заступник начальника розшуку того ж райвідділу. Тихо-мирно пошепотіли з викрадачами, «перетерли» це питання, після чого Вадиму без будь – якого документування повернули його БМВ. Міліціонери на той час вже були впевнені, що Вадим вранці поверне Шкоду шахраям.

З розповіді жертви «автокидал» виходить, що у діяльності організованого злочинного угрупування приймають участь:

1. нечиста пара Калініних;

2.  консультант і безпосередній учасник злочину Віктор Черненко з УМВС України в Житомирській області, якого з іншої області привіз до Житомира у своїй кишені славнозвісний корупційними скандалами бувший начальник ДАІ області і посадив його у крісло керманича  МРЕВ ДАІ. Потім керівного дядька кишнули кудись в інший регіон, а МРЕВця перевели до керівних оперів УМВС Житомирської області;

3. працівник МРЕВ ДАІ, який відмовився надати Вадиму довідку;

4. заступник начальника райвідділу міліції Корольовського району Житомира

5. заступник начальника слідчого відділу

6. презерватив з прокуратури

7. «кадра» з СБУ

та інше невстановлене керівництво…

Навіщо керівникам правоохоронних органів особисто по ночах грабувати людей і «кидати» їх на гроші, якщо брудну роботу за них виконують підлеглі?

Але, щоб все зрозуміти, достатньо поцікавитися особистими статками цих керівників …

Виклавши в мережу Інтернет відеоролик з розповіддю Вадима, я незабаром на собі відчув, що елементи справи  активно відпрацьовуються шахраями

16 травня 2012р.

Вадим повідомив, що аферисти встигли продати те саме авто ще раз і тепер забирають його вже у наступного власника під іншим (в зв'язку з розголосом) соусом — терміново виготовляють якесь рішення суду(?!) за позовом Романа Калініна до Марини Калініної про недійсність брачних пут для того, щоб свіженьку операцію з купівлі-продажу того самого автомобіля було визнано недійсною! Вже, мовляв, пані Калініна не мала права продавати авто без пана Калініна! Так що незабаром банда буде намагатися знову забрати авто у чергової жертви!

16 травня 2012 року відбулося попереднє слухання справи у суді  за  позовом Вадима до шахраїв. Наступне слухання відбудеться через місяць. Пани Калініни були присутні! Відразу після засідання, біля 14 години дня, якась жіночка, зберігаючи інкогніто, подзвонила мені з номера 067-410-12-99 на мій телефон, номера якого на цьому сайті нема і, видаючи з себе звичайну скаржницю по якомусь життєвому питанню, солоденьким ангельським голосочком призначила зустріч, про місце і час якої пообіцяла повідомити дещо пізніше. Хто, крім СБУшників або ментів, з якими у Калініних тісні дружні стосунки (нам відомі прізвища), міг дати номер прослуховуваного ними телефону аферистам? Ніхто. А я ще гадав, що то за вилупки знову сидять «на хвості» мого авто?

Ще одна новина, приємна. Прикриваючи свої керівні дупи, правоохоронці порушили проти шахраїв кримінальну справу № 248

16.05.2012р 16.07 Знову подзвонила та сама жіночка і наполягала на терміновій зустрічі. Сказала, що знаходиться за кермом автомобіля і може під’їхати до мене, щоб розповісти якусь цікаву історію. Тоді я «в лоб» запитав: «За кермом того самого автомобіля, що вже третій раз продали?». Я її дуже здивував, повідомивши, що знаю про те, що вона та сама Марина Калініна. Дама спочатку це вперто заперечувала, потім погодилась і почала розповідати свою версію того, що відбулося. Казала, що у всьому винні ії бувший чоловік Роман Калінін і Вадим. Легально дати інтерв’ю на відеокамеру відмовилась — сказала, що поміркує над цією пропозицією. Погрожуючи позиватись з журналістом у суді,  розмову припинила. Мабуть, знову буде радитись з довбанями з «органів».

Я про всяк випадок записав на диктофон телефонну розмову з пані Мариною.

Казка «дєвушкі» міліціонера Черненка

Продовження: Роман Калінін відрядив посередницю для переговорів з Вадимом Шевчуком

Шановні громадяни! Уникайте купівлі автомобіля за нотаріальним Дорученням! Ви можете стати жертвами досвідчених, юридично грамотних шахраїв, які вміло користуються шпаринами недолугого українського законодавства!

04.07.2012

Вгадайте, хто став останнім «покупцем», на якого шахраї переписали автомобіль? Ним виявився ... Сергій, брат мера міста Житомира Володимира Дебоя !!!

Далі буде...

Віктор Котенко

Післямова:

02.04.2014 р.   Автор отримав через Фейсбук цікаві повідомлення від

Меня зовут Эдуард Гришаев!Я брат одной девушки которую вы оскорбили в одной из ваших статьей!А именно в этой https://a-zp.ru/art/178518

Моя сестра пострадала как морально так и физически от своего бывшего мужа о котором вы тоже там упомянули!
Позже выяснилось, что этот господин еще совсем недавно управлял Житомирским МРЭО ГАИ и является «другом сердца» и других жизненно важных органов продавщицы авто Марины Калининой!
Или вы считаете такое писать это норма!
И разговор записанный вами на диктофон с музыкой явно оскорбительной,не делает вас популярние!
Скажу вам так если вы думаете что вы обладаете чувством юмора когда подставляете такую музыку то ваше место в КВН никак не в журналистике!
Я рекомендую вам как можно быстрее удалить эту грязь!
И просто по-мужски извиниться!
Вы даже на секунду не можете себе там представить,что она пережила!
В случае если вы на это не отреагируете,просто знайте я этого так не оставлю!И разговор будет другим!
8 годин(-и) тому
Віктор Котенко відповів: пнх

Вересень 2015 року. Наскільки мені відомо, мафія справу протягнула через своїх кишенькових корумпованих суддів, рішеннями яких злочини були приховані. А Вадима зламали морально ...

 

Добавить комментарий