Журналістські розслідування Віктора Котенка

Типове згвалтування. Відео

Міліціонери знищили матеріали справи про згвалтування жінки

У молодої жінки Валентини, яка працювала прибиральницею у сільській школі села Стирти Черняхівського району Житомирської області, був майже святковий, піднесений настрій — це був її останній робочий день перед відпусткою. Закінчивши прибирання, Валя пішла до службової кімнати, щоб покласти інвентар і перевдягнутися. Але дорогу зненацька заступив чолов'яга з недоброю хтивою посмішкою і по-звірячому зґвалтував безпомічну жінку...

Повернувшись додому в синцях і у пошматованому одязі, Валентина не стала приховувати від чоловіка того, що сталося. І у районний відділок міліції з повідомленням про злочин теж звернулась своєчасно. Гвалтівника оперативно затримали, він дав свідчення.  На місці пригоди було проведено відтворення обставини злочину з відповідним документуванням. На гвалтівника чекав суд, тривалий термін ув'язнення і роль півня за гратами. Але раптом все змінилося — до міліціянтів почав навідуватися рідний брат гвалтівника, Микола. Навідувавсь, навідувавсь та нарешті вмовив продажних ментів «вирішити» питання. А якщо бути точним, то це менти вмовили Миколу викупити брата від кримінальної відповідальності.

Отримавши неправедну мзду, міліціонери пхнули згвалтованій жінці між очі папірець з відмовою в порушенні кримінальної справи, а матеріали, у тому числі свідчення та фотодокументи відтворення злочину, знищили. Гвалтівник відбувся лише незначним переляком.

Так би і залишилась історія згорьованої жінки невідомою широкому загалові, якби не одна обставина — і брат гвалтівника, і жертва під час блукань коридорами і кабінетами Черняхівського райвідділу міліції випадково стали свідками незаконного примусового утримання міліціонерами місцевого мешканця Віктора Проценка, який потім звернувся з позовом до суду проти своїх катів. Валентину і родича гвалтівника Віктор Проценко заявив свідками у своїй справі.

Під час судового розгляду «справи Проценка» брат гвалтівника відверто розсказав, за яких обставин опинився у райвідділі міліції — визволяв брата. Валентина теж відверто розповіла суду про причину свого перебування у відділку та ще й досить емоційно поскаржилась на хабарників з міліції і прокуратури, які продали кримінальну справу проти гвалтівника. Але коли Віктор Проценко спробував законним шляхом отримати аудіозапис того судового засідання, то раптом з'ясувалось, що, за дивним збігом обставин, аудіозапис... зник. Натомість, перевертні від Феміди пришили білими нитками до матеріалів справи довідку про начебто технічну несправність аудіо-записувальної апаратури.

Розповідаючи про наругу, яку творили гвалтівник і правоохоронці, Валентина, втираючі сльози, говорить, що більше не вірить ні в українську міліцію, ні в українську прокуратуру, ні в українське правосуддя...

Віктор Котенко

Добавить комментарий