Журналістські розслідування Віктора Котенка

Коли звільнять з посади корупціонера Карпінського?

Апеляційний суд Житомирської області підтвердив рішення суду першої інстанції щодо визнання винним у порушенні Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» голови Червоноармійської РДА Житомирської області Станіслава Карпінського ще дев’ять місяців тому. Відповідно до рішення суду, засуджений має сплатити штраф в розмірі 1700 гривень. Апеляційний суд частково зменшив міру покарання та скасував прийняте судом першої інстанції рішення про конфіскацію незаконно отриманого доходу.

Судом доведено, що Карпінський, будучи державним службовцем 7 рангу, знехтував частиною 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції, яка обмежує входження до складу органу управління підприємств». Суд визначив, що Станіслав Йосипович є засновником та власником СПОП «Мирний-2000», а до 29 лютого 2012 року, будучи вже майже два роки головою РДА, перебував одночасно директором вказаного підприємства.

Варто зазначити, що Карпінський двічі (28 квітня 2010 року та 15 липня 2011 року) був ознайомлений з обмеженням про сумісництво, але відверто проігнорував українське законодавство. Таким чином, голова Червоноармійської РДА, крім згаданого Закону «Про засади запобігання і протидії корупції» порушив ще й Закон України «Про державну службу», Конституцію України та присягу державного службовця.

Дивну позицію зайняла Житомирська ОДА в особі голови Сергія Рижука. Здавалось би, варто звільнити порушника з займаної посади, тим паче, що стаття 9 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» дозволяє це зробити. Натомість, Станіславу Карпінському було доручено очолювати районний виборчий штаб Партії регіонів на виборах до Верховної Ради України.

Незважаючи на те, що постанова суду внесена до Єдиного реєстру судових рішень за № 24719572 ще 15 червня, в Червоноармійській РДА жодною інформацією про суд не володіють. Саме так повідомив один із заступників Карпінського – Сапонюк.

Виходить, що розпорядження голови ОДА Рижука про боротьбу з корупцією залишаються лише розпорядженнями – ніхто, мабуть, і не збирається з нею боротись. Тим паче, одна з найновіших програм розроблена на 2013—2015 роки. Може, боротимуться лише з корупціонерами 2013 року, а раніше засудженим пробачать? Спишуть, як борги за енергоносії підприємствам Ахметова та Фірташа?

Якщо вірити відповіді з Житомирської ОДА, то адміністрація області відразу направила відповідні звернення до Адміністрації Президента. Справді, АП відповіла, що дійсно 30 липня 2012 року отримали лист від Житомирської ОДА щодо засудження за корупційні діяння Карпінського. Тоді виникає цілком резонне запитання: чому Карпінський досі на посаді?

Відомо, що Президент Янукович 5 жовтня 2011 року, на виконання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», своїм указом доручив мінюсту сформувати Єдиний державний реєстр осіб, що вчинили корупційні правопорушення. Очевидно, до того реєстру внесено й прізвище «Карпінський». Я недаремно написав «очевидно» — перевірити це ніякої можливості немає, бо цей реєстр підпадає під дію Закону України «Про захист персональних даних».

Повернутись до цієї теми мене змусило інтерв’ю міністра юстиції Лавриновича «Урядовому кур’єру», де він всіляко захищав та шкодував корупціонерів через їх тяжке життя. Думаю, принаймні половина українців можуть лише мріяти про всі труднощі життя корупціонерів.

«Людина, яка скоїла корупційне правопорушення, зі своїм гріхом повинна не просто жити все життя, вона вже має багато обмежень. Якщо людина у цьому реєстрі, то вона ніколи не буде працювати на державній службі або в органах місцевого самоврядування. Адже дані з нього обов'язкові при спецперевірці, і ми їх постійно надаємо відповідним органам. Так він вже покараний на все життя», — бідкався про нещасних корупціонерів Олександр Лавринович.

Я впевнений, що громада хотіла б знати прізвища корупціонерів, яких вона утримує досі власним коштом, хоча б для проведення народної люстрації. Якщо уряд відверто «кришує» корупціонерів, які мають бути давно звільнені, то звільнити їх має сама громада.

Виходячи з інтерв’ю Лавриновича, голова Червоноармійської РДА Станіслав Карпінський давно звільнений, бо як же інакше розцінити його слова «ніколи не буде працювати на державній службі».

Я зателефонував до приймальні Карпінського і запитав, де Станіслав Йосипович? – На сході села, — була відповідь його секретарки…

Юрко Градовський

Добавить комментарий