Журналістські розслідування Віктора Котенка

ОНОВЛЕНО. Кати. Без строку давності. Відео

07.10.2013 р. Запит на інформацію, Прокуратура Житомирської області

Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» прошу повідомити, чи відповідає дійсності інформація щодо відкриття кримінального провадження №42013060020000064 від 20.09.2013 р. стосовно обставин катування громадянина Круковського А.М., за фактом перевищення службових повноважень, поєднаних з насильством, співробітниками міліції Костиком В.В. та Крошко Ю.О.

З повагою,

журналіст Віктор Котенко

093-856-55-87, svoboda2081@rambler.ru

07.10.2013 р. Інформаційний запит до УМВС України в Житомирській області

Згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації» прошу повідомити, чи відповідає дійсності інформація про відкриття кримінального провадження № 42013060020000064 від 20.09.2013 р. та чи проводиться досудове розслідування стосовно фігурантів цього провадження, співробітників УМВС України в Житомирській області Костика Віктора Васильовича та Крошка Юрія Олександровича по факту катування ними громадянина Круковського Анатолія. Прошу вказати, які посади займають міліціонери і класифікацію злочину, котрий їм інкримінується. А також, по можливості, організувати зустріч з вказаними міліціонерами для проведення інтерв'ю.

З повагою,

журналіст Віктор Котенко

Станом на 09.10.2013 відповіді не отримані

10.10.2013 р. Першою Відписалась прокуратура Житомирської області

11.10.2013 р. Почались чудеса: Анатолій Круковський з телефонної розмови із слідчим міської прокуратури дізнався, що той на вимогу керівництва передав матеріали кримінального провадження до прокуратури Житомирської області, про що відправив поштове повідомлення Анатолію ще 4 жовтня ...

18.10.2013 р. Гріх сміятись над прокурорами

Отримано відповідь з прокуратури міста Житомира :

ПРОКУРАТУРА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОКУРАТУРА М. ЖИТОМИРА

вул. Черняховського, 2, м. Житомир, 10014                                    факс (0412) 47-37-64

________________ № ____________на № ___________ від ____________ Котенку В.

 

svoboda2081@rambler.ru

Шановний пане Вікторе !

Прокуратурою м. Житомира розглянуто Ваш запит щодо надання інформації по кримінальному провадженню №42013060020000064 від 20.09.2013.

Роз´яснюю Вам, що відповідно до вимог ст.ст. 6,8 Закону України «Про доступ до публічної інформації» надання інформації по кримінальному провадженню обмежено доступом, є таємницею досудового розслідування та не підлягає розголошенню.

Крім цього, у даному кримінальному провадженні Ви не маєте будь-якого процесуального статусу відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України, а тому не користуєтесь правами сторони або ж учасника у кримінальному провадженні.

Тому надати запитувану Вами інформацію по кримінальному провадженню немає можливості.

Дане рішення Ви можете оскаржити до прокуратури Житомирської області, Генеральної прокуратури України або до суду.

З повагою,

Прокурор м. Житомира

радник юстиції                                                                                       І. Титарчук

Так і хочеться відповісти:

Шановний пане І. Титарчук ! Я дуже вдячний Вам за величезний обсяг додаткової інформації з приводу кримінального провадження, яким, як стверджують Ваші колеги з обласної прокуратури, очолювана Вами прокуратура міста Житомира і займається, і не займається!

Але прокурор І. Титарчук все ж правий — таємниця слідства охороняється законом.

Анатолій Круковський теж отримав пошту, яку журналіст має повне право оприлюднити :
Так ось хто плете лапті двом грішним міліціянтам ! Залишаються відкритими лише два питання:

— чому «збрехав» про належність кримінального провадження нібито до міської прокуратури старший прокурор з питань забезпечення доступу до публічної інформації прокуратури Житомирської області Л. Лук'янчук ? Чи не збрехав ? (Відписалась прокуратура Житомирської області) ;

— чому на запит вперто не відповідає УМВС  України в Житомирській області ? Хоча граничний термін для відповіді, встановлений законодавством, складає не більше 5 днів, починаючи з дня отримання інформаційного запиту.

Хто зна, чим скінчиться прокурорське розслідування ...  Враховуючи, що до цього «розслідування» може мати безпосереднє відношення пані прокурорша Алла Іванівна Володько, та сама, яка в апеляційному суді героїчно відстоювала інтереси міліціонерів Крошка і Костика.

Тому очікуваний результат розслідування — то велика таємниця є ! Ну, дуже велика !  Робіть ваші ставки, панове !

20.10.2013 р.  "Алекс — Юстасу". Штірліц відпочиває !

19 жовтня виявив у поштовій скринці лист, відправлений 17 жовтня міліціянтами мені додому . У секретному, без реквізитів відправника, поштовому конверті виявилась доволі пристойна відповідь, підписана начальником слідчого управління УМВС України в Житомирській області про те, що ми й самі знаємо, тобто, що міліція розслідуванням катування Анатолія Круковського не займається і не займалась. Звісно ж, розслідуванням правопорушень, вчинених міліціонерами, повинна займатись прокуратура. Тим паче, що в департаменті внутрішньої безпеки УМВС області працює близький родич одного з фігурантів справи, Юрія Крошка, що, здається, прямо заборонено законодавством.

Ця відповідь цікава не лише тим, що підписана 10 жовтня і нібито тиждень вилежувалась та не відправлялась. Справа в тому, що журналістське розслідування цієї справи я починав з телефонного дзвоника внутрішньобезпеківцю з проханням посприяти в організації зустрічі з його міліційним братом, Юрієм Крошком, а натомість вже через годину отримав зовнішнє спостереження від кримінальних хлопчиків, котрих патронує його подільник, як стверджує Анатолій Круковський — інший міліційний кат Віктор Костик, товариш Пірата, котрий свого часу повзав перед Круковським на колінах, вимолюючи прощення.

Так чию безпеку забезпечує міліційна служба внутрішньої безпеки, у тому числі й столична ?

Відповідь УМВС України на інформаційний запит, 1 ;  2 ; 3 ; текст

Уточнення: Юрій Крошко ще не став заступником начальника УМВС

Ну що ж, я так зрозумів, що інтерв'ю з керівними міліціонерами не відбудеться задля збереження таємниці слідства. Виходить, прийшла пора писати статтю, враховуючи суспільну велич події і фактор публічності міліційних осіб. Поки прокуратура справу не закрила ...

24.10.2013 р.  Знаючи з досвіду методи роботи заплічних справ майстрів, я порадив Анатолію Круковському особисто поцікавитись у прокуратурі Житомирської області про перебіг так званого прокурорського «розслідування». Результат не забарився: кримінальне провадження тихцем закрили ще 15 жовтня ! Власне, для цього й хапнула цю справу обласна прокуратура. Круковський стверджує, що старший слідчий прокуратури Євген Толочко свій витвір банально списав з попередньої відмовної постанови прокуратури Богунського району Житомира, яку суд вже скасовував. Тому й не дивно, що під час блискавичного «розслідування» в Постанові наведені вже спростовані раніше аргументи, у тому числі вибіркових двох сумнівних свідків, один з яких виявився ... діючим міліціонером.

Постанова старшого слідчого прокуратури Житомирської області Толочка Є. В. про припинення кримінального провадження стосовно катування Анатолія Круковського міліціонерами Крошком і Костиком 24.10.2013 р. оскаржена до Корольовського суду міста Житомира.

Кримінальна міліційно — прокурорська гра продовжується

Далі буде ...

Добавить комментарий