Журналістські розслідування Віктора Котенка

Прес-конференція з приводу затримання міліцією журналіста

101_0078Житомирський прес-клуб реформ

Майдан С.П.Корольова 12, 10014 Житомир

тел/факс (0412) 47-47-09

ел.пошта zhytomyr@cure.org.ua

www. zhytomyr.cure.org.ua

контакти: Новожилова Ірина 0412-47-47-09

(Згодом з'ясувалось, що одна з протестувальниць, Барановська, — проект міліцейсько-сбушних служб по впровадженню агентури у правозахисний рух і створенню фіктивних правозахисних організацій («Меч правосуддя»))

6 серпня 2010 року

ПРЕС- РЕЛІЗ

Віктор Котенко : «Мета нашої акції привернути увагу громадськості до проблем з правами людини у нашій країні»

Про це 6 серпня під час прес-конференції в прес-клубі заявив головний редактор газети «Свобода».

Як повідомляли напередодні численні Інтернет-видання, 4 серпня в Києві біля офіційного представництва ООН в Україні відбулася акція протесту за участю В. Котенка та членів правозахисного центру «Свобода», спрямована проти тиску правоохоронних органів на редактора газети «Свобода» та його підприємство. Учасники акції були затримані місцевою міліцією та доставлені до суду Печерського району м. Києва.

Учасники акції повідомили журналістам, що після силового грубого арешту біля представництва ООН в Печерському райвідділі міліції рядові міліціонери, на відміну від начальників, з ними поводилися чемно і порадили, як проведити подібні акції у майбутньому, В суді ж було прийнято рішення про адміністративне покарання — усне попередження.

Автор численних публікацій викривального характеру у газеті «Свобода» Віктор Котенко вважає, що поїздка до представництва ООН у Києві не була даремною, бо вона вкотре привернула увагу світової громадськості до переслідувань журналістів та жахливої корупції в системі правоохоронних органів України.

— У мене буквально «розривався» мобільний телефон. Дзвонили київські журналісти та правозахисники з різних правозахисних організацій, — говорить В.Котенко.

Він також повідомив, що його заяви про політичний притулок не самоціль, а крайній запобіжний захід. Видавець також пов’язує часті перевірки та складання акту на позбавлення його підприємства «Безпека» ліцензії на охоронну діяльність саме з публікаціями матеріалів журналістських розслідувань. Присутня на прес-конференції адвокат Олеся Корзун повідомила, що каральний акт був складений з численними юридичними порушеннями, що дає всі підстави для його скасування через суд. (пізніше рішення про позбавлення ліцензії було скасоване як незаконне Держкомпідприємництва і відповідним наказом МВС; також з'ясувалось, що переслідування організував особисто заступник начальника УМВС Житомирської області пан Марчевський  як помсту за одну з публікацій)

Віктор Котенко висловив сподівання на підтримку колег з місцевих ЗМІ та закликав їх активніше висвітлювати тему корупції в правоохоронних органах та займатися журналістськими розслідуваннями.

В прес-конференції також взяли участь героїні матеріалів у газеті «Свобода» Тетяна Барановська, Ганна Ковальчук, справи яких знаходяться на розгляді в Європейському суді.

* * *

101_0078

Добавить комментарий