Журналістські розслідування Віктора Котенка

У Житомирі розстріляли родину підприємців. Оновлено 2.07.12

Вбито двох жінок і маленького хлопчика

Віктор Котенко

1 липня 2012 року приблизно о 8 годині ранку у власному будинку, що розташований в провулку Сільськогосподарському (неподалік вул. Корольова і магазину «Флора») було впритул розстріляно з вогнепальної зброї приватного підприємця Катерину Кондратюк, її доньку і маленького онука. Катерина з онуком померли на місці, а за життя доньки, яка отримала вогнепальне поранення, борються лікарі. За інформацією джерел, Катерина Кондратюк, її чоловік Олександр і донька — православні християни, які вели добропорядний спосіб життя. За уточненою інформацією, станом на 2 липня 2012 року, донька Катерини подає ознаки життя і знаходиться в реанімації. Лікарі кажуть, що її шанси на виживання 50 на 50 відсотків.

Олександру, чоловіку Катерини, пощастило — під час нападу він був відсутній, саме поїхав розвозити товар по торгових точках (п'ять власних торговельних павільйонів на Житньому ринку).

Вбивці ретельно готувались до злочину і добре орієнтувались на місцевості, про що свідчить той факт, що до будинку вони непомітно підібрались городами сусідів.

Схоже на те, що нелюди заздалегідь були впевнені в своїй безкарності, тому що не могли не знати, що сусідній будинок, в якому розташована приватна автомайстерня, обладнаний системою відеоспостереження — відеокамери розташовані так, що не помітити їх просто неможливо.

Розповідають, що напередодні святкувалось 50 річчя Катерини і на третьому поверсі будинку залишилась на ночівлю сім'я гостей, а бандити цього не знали. Голова родини почув крики і постріли, взяв у руки стілець і відчинив двері. Навпроти нього стояв вбивця і цілився. Клац — але постріл не відбувся, тому що скінчились патрони. Тоді голова родини кинувся на злочинців і ті втекли.

Ще подробиці. Катерина поралась на кухні і не почула, як до неї підійшли вбивці. «Де Олександр?» — запитали нападники. «Нема», — ледь встигла відповісти жінка і відразу отримала дві кулі. Потім нелюди зайшли до спальні, де у ліжку спала донька Катерини і вистрелили їй у серце, але схибили на міліметр, тому лікарі досі борються за життя молодої жінки. Дуже страшно вбивали 8-річного хлопчика. Той втікав і благав: «Я буду слухняним, тільки не вбивайте!» Перша куля влучила хлопчику у плече. Сила кульового удару  розвернула  дитинку обличчям до катів, хлопчик затуляв рукою серце.  Пролунав другий постріл, куля пробила і руку і серце малюка.

Олександр, який саме в момент нападу подзвонив додому, почув через слухавку і крики, і постріли. Кинувся рятувати родину, але, на жаль, не встиг...

Чи вдасться встановити мотиви кривавої розправи та замовників злочину? Маловірогідно, тому що злочинці демонстративно і грубо імітували звичайне пограбування. Хоча, щоб заволодіти грошима, зовсім необов'язково було вбивати дитинку і двох жінок.

Міліція вже допитала торговельного партнера Кондратюків, у якого з ними були деякі боргові суперечності, але підозрюваний має алібі. Батько вбитого хлопчика займається бізнесом за кордоном. Маємо ще багато подробиць цієї справи, але розголошувати їх поки що не варто, тому що складно відрізнити балачки від фактів.

Післямова

Порівняльний аналіз обставин більшості випадків цькування і знищення житомирських підприємців та невдалих спроб їх ліквідації не залишає надії на об'єктивне розслідування і свідчить про те, що у «процесі» задіяні люди, які мають безпосереднє відношення до правоохоронних органів і можливість впливати на результати розслідування.

Наприклад, днями бандити намагалися силоміць потрапити до домівки (за місцем прописки) житомирського підприємця і журналіста, потім вчинили невдалу спробу нападу і проникнення до приміщення за місцем його проживання. Після кількох невдач почали встановлювати місцезнаходження підприємця за місцем його роботи з допомогою ... «делегатів» з одіозної контори «Держгірпромнагляд», якою в Житомирі керує особа з цікавим минулим і не менш цікавими зв'язками (не так давно спільно з міліцією воював з відомим місцевим інтернет — виданням, затикаючи йому рота). До того ж, «делегати» мали необережність при свідках стверджувати, що відстежують навіть звичайне ділове поштове листування підприємця з державними структурами, що, як відомо, здійснювати без участі перевертнів з «органів» неможливо.

Як приклад деякі посилання по темі:

#mce_temp_url#

#mce_temp_url#

https://sbu.in.ua/nash-arxiv/avtorskie-stati/xto-zamoviv-zhurnalista.html

#mce_temp_url#

Днями в Житомирі пристойні на вигляд люди посеред білого дня вийшли з гарної іномарки і на очах людей почали стріляти з вогнепальної зброї по собаках. Це вже край...

9 липня 2012 року.

Здається, вбивць знайшли. За неперевіреною інформацією, багато років тому грабіжники банків перед тим, як їх посадили за грати, встигли передати на зберігання Кондратюкам велику суму вкрадених грошей. Відбувши покарання, прийшли за скарбом, але отримали відкоша — мовляв, інфляція все з’їла. Довгі роки бандити жили лише думкою про те, як після ув’язнення розбагатіють і стануть граф’ями монтекрістами. А тут такий облом. От і не витримали нерви. Чи найде своє підтвердження ця версія, незабаром буде відомо

«Задержаны трое подозреваемых, один из которых был ранее судим. Все задержанные – жители Житомирского района. Во время обыска в доме одного из подозреваемых (мужчина 49 лет) изъят обрез охотничьего ружья и патроны к нему, одежда со следами вещества бурого цвета. Вещественные доказательства направлены на экспертизу», — сообщают в пресс-службе УМВД Украины в Житомирской области.

Сегодня, 9 июля, состоится пресс-конференция с участием начальника следственного управления УМВД Василия Дячука и начальника управления уголовного розыска УМВД Виктора Бугиры, которые расскажут о раскрытии резонансного двойного убийства."

Добавить комментарий