Журналистские расследования Виктора Котенко

Журналістська етика і свобода слова в Інтернеті

Останнім часом українська влада, а якщо казати відверто, то корумповані представники влади, активно мусують серед журналістської спільноти плітки про те, що, готуючи матеріали до оприлюднення, журналісти нібито ОБОВ`ЯЗКОВО ПОВИННІ, згідно з правилами журналістської етики, опитати і протилежну сторону, інтереси якої може зачепити опублікування викривальної інформації.

Більше того, затяті «медіа — авторитети» від юриспруденції намагаються переконати нас, що у випадках, коли фігурант майбутньої публікації заперечує те, що він є фігурантом і, вибачте за прямоту, або корупціонером, або бандитом, або вбивцею, або гвалтівником,  або шахраєм тощо, то оприлюднювати матеріали журналістських розслідувань заборонено.

Пояснюю: таку дезінформацію ще можна вішати локшиною на вуха молоденьким студентам журналістських факультетів, які не читали ні старого, ні нового КПК України та інших законів і підзаконних актів, де жодним словом не обмежується свобода слова посиланнями на якісь примарні поза юридичні правила етики або придворного етикету.

Будь — які спроби загнати вільну журналістику в якісь штучні правила і рамки є не що інше, як намагання запровадити цензуру.

А такий винахід людства, як Інтернет, взагалі дає майже необмежений вільний доступ кожної людини до інформації та ї  розповсюдження.

На жаль, в Україні царює інше право, назва якому — «цензура». До відповідальності притягують не лише журналістів та блогерів за публікації матеріалів на сторінках інтернет — видань, але навіть пересічних громадян та власників веб — сайтів за розміщення коментарів. Це не що інше, як беззаконня і намагання номенклатурного криміналітету знищити свободу слова в країні.

Зважаючи на такі тенденції, 5 липня 2012 року Організація Об`єднаних Націй  прийняла Резолюцію щодо захисту свободи слова в Інтернеті. За цю резолюцію проголосувала й Україна, чим взяла на себе певні зобов`язання по її дотриманню, у тому числі й українськими судами.

В зв`язку з тим, що часто судді на догоду фігурантам викривальних публікацій вперто продовжують цькувати журналістів, в Європейському суді з прав людини найближчим часом очікують значного збільшення позовів до держави Україна з приводу порушення прав журналістів і пересічних громадян на свободу слова та вільне розповсюдження інформації.

Юридична консультація:

ООН призвала охранять право на свободу слова в Интернете

ООН прирівняла права в інтернеті до «реального світу»

Рада ООН з прав людини схвалила першу резолюцію про свободу поширення інформації в інтернеті. Як повідомляє Радіо «Свобода», таке рішення було ухвалене 5 липня 2012 року. В резолюції міститься заклик до всіх держав захищати права особи в інтернеті так само, як це робиться з правами людини у реальному житті. Незважаючи на заперечення з боку Китаю, Росії та Індії, десятки держав висловили підтримку проекту резолюції перед її ухваленням. За документ проголосували представники 85 держав. Представник США у Раді ООН з прав людини Ейлін Чамберлейн Донаг’ю назвала надзвичайно важливими для Ради підсумки голосування. За її словами, це перша резолюція ООН, що підтверджує необхідність захисту прав особи в інтернеті з такою ж наполегливістю, як це здійснюється в «реальному світі».

Більше читайте тут:https://world.lb.ua/news/2012/07/06/159520_oon_prizvala_ohranyat_pravo.html

Віктор Котенко

Добавить комментарий