Журналістські розслідування Віктора Котенка

Злочинність у Службі безпеки України

Суд втретє зобов`язав військову прокуратуру Запорізького гарнізону відкрити кримінальне провадження щодо фіктивних «атошників» Управління СБУ, але військовий прокурор не приховує, що справу знову закриє 

Ще у 2014 році підполковник СБУ Юрій Морозов викрив угруповання управлінців з УСБУ в Запорізькій області, які шляхом службових махінацій привласнювали собі статус учасників АТО і учасників бойових дій. В результаті аферисти користуються незаслуженими пільгами, Морозова з СБУ вигнали, розслідування саботується військовою прокуратурою Запорізького гарнізону, а «туристичний бізнес» надалі процвітає ...

У листопаді 2014 року співробітник Управління СБУ в Запорізькій області Юрій Юрійович Морозов в силу своїх службових обов'язків підготував чергові документи, що підтверджують участь в АТО приблизно 60 колег по службі. 17 листопада ці документи були вручені безпосередньому начальнику і відправлені до Києва. 20 листопада стало відомо, що начальник управління кадрів і його заступник, вдягнувши бронежилети, поїхали до Маріуполя. У той же день ці «особісти», повертаючись через місто Токмак, напилися до нестями, а прибувши до рідного управління, намагались замість зброї здати порожні пляшки, поповзом добираючись до кабінетів і випадаючи звідти.

Пізніше кадровий очільник розпорядився додати до списку учасників АТО прізвища ще кількох людей, у тому числі полковників Щербакова і Веселовського — тих самих пияків, які нібито провели в зоні АТО аж дві доби, 20 і 21 листопада. Обурений офіцер виконувати злочинний наказ відмовився і зажадав надати додаткові підтверджувальні документи. Звичайно ж, що гастролери, які відвідали Маріуполь на декілька годин, ніяких інших доказів, окрім найжорстокішого бодуна, надати не могли.

У такому «військовому туризмі» неодноразово брали участь керівні офіцери Семекліт, Веселовський, Щербаков та інші. Особливо відзначився заст.начальника УСБУ Дюндик, який насправді в зону АТО так і не потрапив, а, заплутуючи сліди, змінював напрямок руху, аж поки не опинився у рідній домівці на батьківщині. Аналогічні фіктивні відрядження організовували для себе і інші співробітники СБУ: керівні медики, господарники, бухгалтери та інші кабінетні «трудяги». Іноді приводи для вояжів вигадувались найфантастичніші. Наприклад, один з «туристів» вирішив, що бійцям для підняття бойового духу конче потрібні пожовклі від часу газети минулих років. Він згріб в оберемок пачку макулатури і гайнув на годинку у напрямку солдатських вбиралень, в результаті екскурсант отримав чималі дивіденди у вигляді грошових виплат, земельної ділянки та інших пільг. Треба відзначити, що преміювали себе управлінці щедро: від 8 до 12 тисяч гривень на рило за одну «туристичну» поїздку. У той же час справжніх АТОшніков преміями так щедро не обдаровували.

24 листопада 2014 року Юрія Морозова викликав до себе колишній старорежимний керівний міліціонер, а нині начальник Управління СБУ в Запорізькій області генерал Олександр Шмітько, уважно вислухав, після чого, за виразом Морозова, його «замовили». Спочатку оголосили сувору догану і позбавили 40% грошового утримання за невиконання злочинного наказу, а потім розгорнули справжнє цькування: перевірки за перевірками, звинувачення у сепаратизмі, корупції і вже у листопаді 2015 р. незговірливого підполковника зі служби виштовхали, відправивши на пенсію.

Як стверджує (викладаємо дослівно) співробітник «спецназу», відставний підполковник СБУ Ярослав Зуєв, деякі працівники УСБУ в Запорізькій області перебували в зоні АТО на законних підставах, але статус учасника так і не отримали (не сподобалися керівництву, не дали грошей ... ?), а ті, котрі або зовсім не були у зоні проведення АТО, або відвідували АТО як «туристи», статус і відповідні пільги отримали швидко. «Туристичні» вояжі фальшивих АТОшніков оплачувалися в 8-15 разів вище, ніж «бойові» солдатам в окопах. Кількість полковників-убдешників (командирів підрозділів, у котрих взагалі немає підлеглих і особового складу) просто кричуща, їздили саме начальники відділів і, іноді, їх заступники і наближені, наприклад, комбриги — без бригад, комбати — без батальйонів ... Але ж поїздки зі старими газетами та інші неподобства у кінцевому підсумку фінансують громадяни України, з яких стягується податок на АТО.

Не виключено, що генерал Шмітько є безпосереднім співучасником службових злочинів і членом угруповання фальшивих АТОшників. Що не дивує з огляду на неодноразові резонансні повідомлення у ЗМІ (див. ШмітькоШМІТЬКОШмітько) та на той факт, що посвідчення фіктивним учасникам АТО без зайвих свідків вручав особисто начальник управління ...

Очікувати від військової прокурори Запорізького гарнізону об'єктивного розслідування  не доводиться, тому що за наявними відомостями прокурори остаточно загрузли у підтасовуванні фактів і фальсифікації матеріалів справи. Наразі кримінальне провадження знову, вже втретє, відкрито на вимогу суду, але прокурор відвертоо заявив, що результат буде таким, як завжди ... (серед прокурорських чиновників фальшивих АТОшників теж вистачає).

Про зазначені службові і моральні неподобства було достеменно відомо колишньому начальнику СБУ Валентину Наливайченку (теж «учаснику АТО»), який направляв до Запоріжжя перевіряльників. Знає про зловживання і теперішній начальник СБУ Василь Грицак. Знає і мовчить, взагалі ніяк не реагує на звернення, що, як відомо, є кримінально караним злочином. Схоже, що фіктивне «атошництво» в системі СБУ (і не лише в сбу) — це розповсюджене системне явище, яке покривається на найвищому рівні, лягаючи непосильним тягарем на кволий бюджет України, котрий ледь тримається на імпортних фінансових запозиченнях та драконівській фіскальній політиці.

Існує думка, що корупційну складову від самого початку було юридично закладено у зміст статусу «учасник АТО», а розумніше було б запровадити лише один статус — «учасник бойових дій».

Сьогодні ситуація, що склалася у Запоріжжі, нагадує паровий котел, який ось-ось вибухне ( див. Відео Вимога ветеранів АТО до Петра Порошенка )

Довідково: Аферисти СБУ незаконно отримують статус учасників АТО ; Фальшивые «АТОшники»

Ухвала Жовтневого районного суду м. Запоріжжя:  стор. 1 ; стор. 2 ; стор. 3 ; стор. 4 ; стор. 5

P.S. Як ви вважаєте, чому генерал Шмітько у декларації втаємничив доходи своєї родини ? Декларація генерала Шмітька

НАСЛІДКИ: 1) В СБУ Запоріжжя зміна керівництва

Добавить комментарий