Журналістські розслідування Віктора Котенка

Пресс-конференция белорусских оппозиционеров в Житомире по поводу провокации милиции. Видео

Швондер: «Это какой-то ...позор!»(М.Булгаков, «Собачье сердце»)

Прокуратура Житомирської області за фактом перевищення службових повноважень працівниками міліції порушила кримінальну справу

DSCN5345

10 листопада прокуратурою Житомирської області відкрито кримінальну справу за фактом порушення недоторканності житла та перевищення службових повноважень працівниками відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС України в Житомирській області, зокрема, за ознаками злочинів, передбачених частиною 2 ст.162 (порушення недоторканності житла), частиною 2 ст. 365 (перевищення службових повноважень) Кримінального кодексу України. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.

Під час прокурорської перевірки було встановлено, що працівники ВБНОН УМВС України в Житомирській області (3 листопада 2010р) без достатніх на те підстав, передбачених чинним законодавством України, виходячи за межі наданих їм прав і повноважень, застосовуючи насильство, без дозволу власників та мешканців квартири проникли до помешкання, що по вул. В.Бердичівська у м. Житомирі, де проживав громадянин Білорусі Ігор Коктиш із дружиною та перебували інші громадяни.

Будучи службовими особами, не маючи достатніх даних про знаходження у вказаній квартирі речей, здобутих злочинним шляхом, за відсутності вмотивованої постанови судді, що є порушенням норм кримінально-процесуального законодавства, застосували насильство та дії, що ображають особисту гідність потерпілих та незаконно провели огляд житла.

Такі дії працівників ВБНОН УМВС України в Житомирській області спричинили істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, порушення права людини на недоторканність житла, завдали шкоди державним інтересам та підірвали авторитет правоохоронних органів в особі УМВС України в Житомирській області.

Групою слідчих слідчого відділу прокуратури області розпочато досудове слідство.

До речі

В Житомире пресса объявила бойкот пресс-службе местной милиции
Редакция житомирской газеты «20 хвилин» приняла решение бойкотировать любое сотрудничество с Управлением МВД в Житомирской области.

Об этом  стало известно от главреда издания.

По словам главного редактора газеты Вадима Павлюка, последней каплей в противостоянии журналистов и милиции стала наглая ложь, распространённая пресс-службой житомирской милиции, после инцидента с арестом четверых белорусских опозиционеров в Житомире.

По версии пресс-службы милиции, журналистки «вломились в квартиру, где велись следственные действия», «не представились», «мешали сотрудникам милиции проводить обыск». И вобще журналистов никто не трогал, а «вежливо убедили» покинуть помещение.

Однако свидетельства очевидцев, и аудиозаписи свидетельствуют об обратном. Оперативники, выкручивая руки, грубо вытолкали двух журналисток за дверь и отобрали редакционную камеру, которую не вернули до сих пор.

В связи с этим, в редакции газеты посчитали, что и остальная информация от пресс-службы не заслуживает доверия — в своих сообщениях эта структура может с легкостью оклеветать невиновных граждан. Печатать эту (возможную) ложь журналисты не считают необходимым.

Заява головного редактора газети «20 хвилин»
Шановні читачі! Після останнього інциденту, коли працівники УМВС в Житомирській області брутально застосували силу проти журналісток нашої газети, незаконно відібрали редакційну камеру, Центр громадських зв’язків УМВС почав поширювати завідомо брехливу, нелогічну та недостовірну інформацію.

Мовляв, журналістки вдерлися до квартири, де проводилися слідчі дії, не представилися, не перед’явили посвідчень, і взагалі їх «чемно попросили вийти». Хоча оприлюднені на нашому сайті та на центральних телеканалах свідчення учасників подій та аудіо записи свідчать протилежне.

У зв’язку з цим наша редакція вирішила бойкотувати будь-яку співпрацю з ЦГЗ УМВС в Житомирській області. Адже маємо всі підстави вважати і решту повідомлень цієї структури такими, що не заслуговують на довіру. Як кажуть, «хто збрехав раз – збреше в вдруге».

Гадаємо, що наші читачі не багато втратять, якщо не знайдуть на наших сторінках повідомлень про розкриття міліцією таких «резонансних злочинів», як затримання самогонників чи викриття грального залу в глухому селі (в той час як в Житомирі правоохоронці щодня спокійнісінько проходять повз подібні заклади).

Бойкот триватиме до офіційного рішення Генеральної прокуратури України по нашій заяві та принесення керівництвом ЦГЗ УМВС в Житомирській області публічних вибачень журналістам газети. Закликаємо і решту наших колег-журналістів приєднатися до бойкоту.

З повагою,
Головний редактор газети «20 хвилин»
Вадим Павлюк

Продолжение:

Продолжение:

Видео, на котором зафиксировано, как за Игорем Коктышем осуществлялось  наружное наблюдение, будет размещено под финиш прокурорской проверки ...

Виктор Котенко

Добавить комментарий