Журналістські розслідування Віктора Котенка

Державні злодії. Пограбування Пенсійного Фонду України. Дубль 2

penfonУ близькому минулому  українці, почувши слова «держава» і «державне», впадали у гіпнотичний ступор та внутрішньо напружувались, немов на друге пришестя Христа. Раніше все державне вважалось символом непорушності, порядку і чеснот. Державний бюджет…  Державний Пенсійний фонд … Державні податки і витрати … Державні підприємства…

Попередні матеріали тут https://sbu.in.ua/zhur_ras/5018.html ; https://sbu.in.ua/zhur_ras/pograbovano-pensijnij-fond-ukra%D1%97ni.html;

https://sbu.in.ua/zhur_ras/pograbovano-pensijnij-fond-ukra%D1%97ni.html

Сьогодні у людей трохи провітрилося у головах і посвітлішало в очах.  Тепер стало зрозумілим, що громадян і підприємців обдирають заради наповнення солідарного державного корита, з якого можновладці, окрім того, що обжираються офіційно, ще й крадуть, крадуть і крадуть…

Пенсійний фонд України і солідарна система накопичення коштів не є виключенням. Що це означає? На протязі всього трудового життя значну частину зароблених громадянами грошей відраховують у пенсійний «общак», з якого їдять досхочу відставні депутати, генерали, чиновники, їхні родичі та інша заслужена челядь, а також отримують крихти невмирущі пенсіонери з простого народу.

Але, виявляється, коштів у «пенсійному общаку» не вистачає лише для простих смертних, а насправді грошей так багато, що їх ще й красти можна! Нещодавно телевізійна програма «Максимум в Україні» на прикладі Житомирщини розповіла про брудну тіньову схему, за якою спритні ділки відмивали мільйони гривень  щомісяця шляхом перерахування грошей столичній посередницькій конторі з гучною назвою «Державний інформаційний центр …». За що? За фіктивні послуги з продажу праці прибиральниць і водіїв  з 28 (!!!) районних відділень пенсійного фонду! Сотня тисяч до сотні тисяч з кожної області України складаються у мільйони гривень щомісяця! Комусь виявилося замало тих мільйонів, які з усіх пенсійних відділень країни монопольно отримує цей «державно – інформаційний паразит» за всілякі дріб’язкові інформаційні послуги на кшалт  забезпечення бланками службової документації.

Нестатутна діяльность «Центру…», підкреслюю, нестатутна діяльність з торгівлі трудовими ресурсами сама по собі потребує ще й спеціальної ліцензії Міністерства праці України. А весь дохід від провадження безліцензійної діяльності, у тому числі від торгівлі людьми, як відомо з законодавства, підлягає обов’язковому вилученню до бюджету. Але такими дурницями ніхто з правоохоронних та контролюючих органів не переймається – мабуть, особисті пенсійні справи  заважають.

Після телевізійного розголосу цієї оборудки представники владного «даху» — голова Житомирської обласної Ради Йосип Запаловський та заступник Голови правління Пенсійного фонду України В.Кравчук урочисто спровадили на пенсію заслуженого інваліда, пенсійного начальника Житомирської області О.Чорнія, подякувавши йому за сумлінну працю.

Для організації відмивання коштів шляхом фіктивної діяльності з контролю за чистотою унітазів і газуванням водіїв потрібен не тільки надійний «дах», але й досвідчені  «смотрящіе» у регіонах.

Зайці і капуста

Переживши легкий переляк, центральне керівництво і решта товаришів з регіональної групи залишилися у тіні, у тому числі прижиттєвий заступник і номенклатурний земляк Чорнія, такий собі Заєць (брат депутата Верховної Ради України Івана Зайця? Родич Ігоря Зайця, начальника УБОЗ УМВС України у Житомирській області?) Після скандалу з незаконними призначеннями пенсій Заєць звільнився з заступницької посади, але пішов на підвищення і все одно залишився правою рукою шефа — вищезгаданий «Державний Центр…» – паразит по відмиванню коштів прийняв його «смотрящім» у Житомирській області за прибиранням пенсійних нужників районних пенсійних відділень. Перебуваючи в окремому кабінетику обласного пенсійного «общака», він контролював, чи насправді водії привозили своїх районних начальників на наради у обласний центр  та дистанційно допомагав 28 прибиральницям чистити районні сортири. Такий собі «Мийдодир» – умивальників начальник, унітазів командир.

Головні унітази обласного сортира контролював особисто шеф Чорній, про що він, приязно посміхаючись, заявив в інтерв’ю тележурналісту програми «Максимум в Україні» та ще й додав про «смотрящєго», призначеного аж з самого Києва, зробивши вигляд, що не впізнав свого рідного заступника Зайця. А чого варте щире визнання маніпуляцій коштами пенсійного фонду!

Наразі достеменно невідомо, чи має наш київсько – житомирський Заєць якесь родинне відношення до інших «зайців» — начальника УБОЗ УМВС України у Житомирській області Ігоря Зайця або ще одного Зайця, відповідального працівника всеукраїнського благодійного фонду для колишніх співробітників СБУ та спецслужб.

Зате достеменно відомо, що донька Зайця працює у самому головному пенсійному Олімпі –  керівному апараті Пенсійного Фонду України. Так само, як і донька іншої колишньої заступниці Чорнія, теж почесної пенсіонерки і термінового інваліда Дмитренко.

Чорти пенсійного болота

Але чи на пустому місці вибухнув «сортирний скандал»? З’ясувалось, що чорти у пенсійному болоті завелись давно — обласне житомирське начальство хвацько призначало дострокові пільгові пенсії своїм землякам і просто гарним знайомим.  Причому,  безпідставно і з особливим цинізмом – у набувачів були відсутні необхідні підтверджувальні документи, які дають право на отримання такої пенсії, а цинізм проявився у тому, що, незважаючи на заперечення рядових районних працівників, керівництво наказало їм призначити незаконну пенсію, хоча саму пенсійну справу фальшували саме в обласному управлінні.  Коли про злочин стало відомо і розпочалося слідство, керівні організатори вистрибнули з води сухими, а під кримінальну відповідальність підставили своїх підлеглих.

Кілька років тому до пенсійного відділення містечка Радомишль з проханням оформити пільгову дострокову пенсію звернувся громадянин Б…, який раніше працював на російському золотодобувному підприємстві, яким керував його земляк, теж родом з Радомишля. Але документів, необхідних для нарахування пенсії, не надав. Натомість, на районних працівників здійснювали тиск начальник обласного фонду та його заступники — Заєць,  друг родини набувача пенсії, і Дмитренко. Працівниці районного фонду, здійснюючи перевірку, надіслали запити до контролюючих органів Росії і на золотодобувне підприємство. Отримані відповіді були негативними і не підтвердили пільговий стаж громадянина Б… Але начальство продовжувало тиснути… Заєць особисто приїхав до Радомишля і забрав «сиру» пенсійну справу до обласного фонду. Ну, а там все пішло як по маслу – справу завізували, присвоїли постійний офіційний номер, у тому числі в електронному вигляді, безпідставно призначили пільгову пенсію і відправили документи знову до Радомишля на виконання.

Декілька років все було шито — крито, але шило несподівано вилізло з мішка – за такою ж схемою пільгову пенсію намагався отримати ще один трудовий мігрант з Радомишля, теж колишній працівник того самого російського підприємства, але йому категорично відмовили. «Однім можна, а іншим — зась?», — обурився кандидат у пенсіонери. І тут почалася така катавасія! І слідчі СБУ, і прокурори так гарно провели досудове слідство, що винними чомусь виявилися… рядові виконавці з районного пенсійного фонду міста Радомишля, яким і вліпили по декілька років позбавлення волі умовно. Матеріали кримінальної справи містять ознаки фабрикації і розслідування «на замовлення». Суд теж встановленням істини та справжніх винуватців злочину особливо не переймався – навіть директорку районного фонду, за керівництва якої трапилось таке неподобство, у судовому засіданні чомусь не заслуховували. Тобто, керівники, організатори і виконавці злочину з обласного пенсійного фонду залишилися поза грою. Наприклад,  заступник обласного керівника Дмитренко терміново пішла собі на пенсію, пославши слідчих СБУ дуже далеко, на якихось три літери. А незаконно отримані тепер вже колишнім пенсіонером гроші у розмірі майже 83 тисяч гривень суд зобов’язав стягнути з працівниць Радомишльського пенсійного фонду, які хоча й пручались, але під загрозою звільнення з роботи змушені були виконувати незаконні вказівки начальства.

Судові засідання щодо відшкодування державі 83 тисяч гривень продовжуються по сьогоднішній день …

Новим начальником Житомирського обласного пенсійного фонду призначено наступного «зайця» на прізвище Зайнчківський

Після викриття тіньової схеми «зайці» знову намагаються загнати до іншого, тепер вже обласного стойла, 28 водіїв і 28 прибиральниць …

Відставний інтернаціональний пенсіонер Б… звернувся з позовом до суду, вимагаючи призначення пільгової пенсії. Розглядає справу той самий суддя, який у минулому визнав незаконність призначення пенсії та засудив «винних»…

Ще вилазять дуже цікаві деталі бізнесу з золотом у Радомишлі. Але то вже інша історія …

Хто ж той «дід Мазай», який назбирав до купи стільки «зайців»?

Віктор Котенко
P.S.
За дивним збігом обставин, начальник УБОЗ УМВС України у Житомирській області Ігор Заєць підозрюється в участі у збройному нападі на людей. Вночі 7 жовтня у житомирському ресторані «Шашличний двір», нетверезі співробітники міліції, чіпляючись до дівчат, відкрили вогонь по людях, поранивши 4 чоловіка. Постраждав також один міліціонер.

Сьогодні, 10 жовтня о 15 год 40 хв на підприємство «Лана», де я працюю, подзвонила якась Броніслава Романівна, працівниця пенсійного фонду Корольовського району Житомира і за дорученням свого обласного начальника почала задавати дурнуваті запитання про те, хто у нас засновник, а хто директор. Мабуть, на журналіста Віктора Котенка знову полюють, тим паче, що інший Заєць теж став героєм скандальної публікації. Чекаємо нападів з пенсійного фонду, з податкової мііліції, просто з міліції та інших органів, у яких працюють державні злодії — тобто, все як завжди...

«Стрельба в кафе „Шашлычный двор“»  https://zhzh.info/news/2011-10-10-11119

Ще свіженькі новини: кажуть, що у «Шашличному дворі»  святкував  хрестини начальник Управління громадської безпеки обласного УМВС  попандопул міліції Лебідь

Добавить комментарий