Журналістські розслідування Віктора Котенка

День Перемоги у Житомирі

Тисячі людей у Житомирі вшанували День Перемоги над фашизмом. Свято не змогли зіпсувати неадекватний губернатор і наруга влади над памяттю загиблих героїв — майданівців

День Перемоги над німецько — фашистськими загарбниками, проголошений 9 травня 1945 року, означає звільнення всього людства від великої небезпеки. Як відомо, фашисти намагались перекроїти людство планети Земля за расовими ознаками, знищивши всі «другорядні» народи. Планувалось залишити живими лише певну кількість рабів під пануванням верховної раси німців — аріїв. Людські життя, історія людства, культура, духовні цінності не мали для фашистів ніякого значення — все безжально нищилось заради розбудови ІІІ рейху.
У боротьбі з фашистами приймали участь майже всі народи світу, війна спричинила небачені жертви і страждання, катастрофічні руйнації.

Майже кожна українська родина втратила своїх рідних, люди гинули у боях, у концтаборах, від голоду й холоду ... Пам'ять про такі надлюдські страждання і про радість Великої Перемоги не повинна згаснути ніколи. Тому свято 9 Травня є для українців важливою подією. Фашизм ніколи і ніде не повинен відродитись.

У Житомирі 9 Травня 2016 р. до Монументу Слави весь день йшли тисячі людей, незалежно від їх політичних і релігійних переконань. Урочисті заходи пройшли на високому рівні, правоохоронці професійно забезпечували правопорядок. Люди святкували, втираючи сльози, багато житомирян прийшли з дітьми. До Монументу Слави покладено живі квіти.

Але не обійшлось без казусів — житомирський губернатор Сергій Мошківський під час своєї урочистої промови скидався на наркозалежного і стверджував, що у війні загинули 500 мільйонів чоловік, кожен п'ятий з яких був українцем. Також гостей міста неприємно вразило те, що на Майдані Соборному Монумент загиблим героям — майданівцям вкрай занедбано — декілька зів'ялих квітів у підніжжя, брудне і пошматане знамено, розписаний крейдою граніт ...

Подробиці святкування Дня Перемоги дивіться у відеоролику

Віктор Котенко

Добавить комментарий