Журналістські розслідування Віктора Котенка

ЗВЕРНЕННЯ до ЗМІ: свобода слова в Україні в небезпеці!

ЗВЕРНЕННЯ

до засобів масової інформації

Прес — центр Правозахисного центру Свобода

Контакти: e-mail svoboda2081@rambler.ru ; тел. 380-93-856-55-87

В Україні не припиняється шалений наступ на свободу слова, культивується переслідування журналістів. Міліційні генерали — колеги та послідовники вбивць Георгія Гонгадзе, досі марять лаврами генерала Пукача! Однак методи боротьби влади з журналістами не обмежуються лише фізичним насиллям, а набувають дедалі потворніших рис.

Сьогодні міліція в Україні виконує не властиві їй функції — старанно відслідковує оприлюднені в ЗМІ критичні матеріали та організовує переслідування авторів викривальних публікацій. Для боротьби з невгодними журналістами державним коштом розробляються і проводяться широкомасштабні операції, до яких залучаються не лише міліційні підрозділи, але й органи прокуратури, судова гілка влади тощо

Житомирський журналіст – правозахисник Віктор Котенко провів сотні журналістських розслідувань, фігурантами яких стали співробітники міліції, прокуратури, СБУ, судів ...

Починаючи з травня 2012 року УМВС України в Житомирській області розгорнуло чергову безпрецедентну кампанію з переслідування журналіста за оприлюднення ним серії викривальних матеріалів про міліційну наркоторгівлю, здирництво, катування людей тощо.

Репресії проти журналіста санкціонував особисто начальник УМВС України в Житомирській області генерал – майор міліції О.А. Просолов ДОРУЧЕННЯМ №303/ПР від 22.05.2012 року. Наразі залишається невідомим, що саме спонукало генерал – майора міліції до такого кроку, але  цим документом був даний старт черговій широкомасштабній операції з переслідування журналіста і приховування злочинів, про які пересічні громадяни відверто повідомляли під час інтерв’ю. Мова йде про репортажі, фото, відеоматеріали Віктора Котенка, такі, наприклад, як Наркомафія. ВідеоНаркотизація країни. Відео, оприлюднені 06.06.2013р. А 08.07.2012 р. в телевізійній програмі «Подробиці тижня» телеканал Інтер в сюжеті під назвою Сотрудники милиции истязают жителей поширив матеріали власного розслідування фактів міліційних зловживань.

Реагування  прокуратури Житомирської області у відповідь на резонансні публікації було блискавичним – її прес-служба вже наступного дня поширила на своєму офіційному інтернет — сайті «рятувальну» заяву, якою зробила жалюгідну спробу спростувати оприлюднену журналістами інформацію. На думку анонімних прокурорів, Журналіст телеканалу «Інтер» у програмі «Подробиці тижня» однобічно висвітлив ситуацію, проігнорувавши офіційний коментар прокуратури

Віктор Котенко 10.07.2012 р висвітлив цю тему в репортажі під назвою Наїзд прокуратури на Інтер. Відео, аудіо Реагування, цього разу міліційне, знову не забарилась  — 17.07.2012 р. заступник начальника УМВС України в Житомирській області підполковник Борковський направив в.о. прокурора Черняхівського району Кравчуку копію так званого «Висновку ...» службової перевірки випадків міліційного здирництва, катувань, наркоторгівлі. Цю перевірку чомусь провело ... «кадрове агенство» обласного УМВС !

Звідкіля така хвороблива непрофільна активність кадровиків? Службовим Рапортом від 08.06.2012 р. ( через 2 дні після оприлюднення «Наркомафії (Відео)») начальник сектору юридичного забезпечення УМВС України в Житомирській області  майор міліції Беспризваний А.А. рапортує генерал – майору міліції Просолову про те, що на виконання його Доручення №303/ПР від 25.05.2012 р. юридичний сектор спільно з сектором зв’язків з громадськістю провели моніторинг (цензурування) засобів масової інформації на предмет виявлення «поширення недостовірної інформації про діяльність органів внутрішніх справ»! З'ясувалось, що вже через 2 дні після виходу в світ викривальних матеріалів про діяльність міліції, майор — «моніторист» доповів генерал – майору Просолову про те, що матеріал «Наркомафія. Відео», оприлюднений журналістом на веб – сайті Правозахисного центру «Свобода», «не відповідає дійсності  та принижує честь, гідність і ділову репутацію працівників Черняхівського райвідділу УМВС та області». Досі залишається невідомим, чому або за чиїм наказом послужливий майор зробив такий раптовий позитивний висновок ще задовго до отримання будь — яких  результатів «кадрової» перевірки.

Також у рапорті майора Беспризваного (див.фото) було викладено подальший стратегічний план з переслідування  журналіста:

1) провести «перевірку» публікацій, які містять повідомлення громадян про небезпечні злочини правоохоронців силами ... управління з кадрового забезпечення УМВС області (!!!);

2) залучити до цього «кадрового»  процесу «кадрів» з прокуратури;

3) замість кримінального розслідування злочинів використати окремих представників судової гілки влади для прийняття незаконних цивільних рішень, якими були б приховані кримінальні злочини правоохоронців  та визнана недійсною оприлюднена журналістом інформація.

Одночасно проти правозахисника Віктора Котенка були застосовані додаткові репресії та незаконні оперативно – розшукові заходи.

В результаті цих «планових» маніпуляцій, заступником начальника УМВС України в Житомирській області полковником міліції Будзінським було затверджено «козирний», виправдовуючий міліціонерів «документ», на якому в подальшому базуються звинувачення проти журналіста. Мова йде про так званий «Висновок ...» перевірки, проведеної ... міліційними кадровиками (!!! ) стосовно публікації Наркомафія. Відео, Наркотизація країни. Відео. Саме кадрові клерки, на переконання керівників УМВС в Житомирській області, є авторитетами з питань реалізації міліціонерами маріхуани, розслідування інших кримінальних злочинів, таких, як здирництво, катування людей тощо.

Цікаво, що цей «Висновок ...» відділу кадрів складений за принципом опитувальника: «Катував?, наркотики продавав?, грошіі вимагав? Ні?». За такою новітньою розслідувальною методикою були опитані, навіть по телефону, фігуранти — міліціонери, але безпосередніх свідків – заявників чомусь опитати «забули». Прокурори вчинили так само, та ще й зловились на винятково нахабній брехні і дезінформації народного депутата України Лесі Оробець, міністра МВС, генерального прокурора України, котрі надсилали до Житомира відповідні запити.

Журналістом також були отримані та оприлюднені докази корупційних зв’язків «героїв» журналістських розслідувань — начальника Черняхівського райвідділу міліції Скідана та заст.нач. УМВС України в Житомирській області Будзінського, що знайшло своє відображення у відеоматеріалі Полковник міліції відкупився від жертви (продав кримінальну справу за 30 срібняків)

На журналіста та громадян, які давали інтерв’ю, здійснювався шалений тиск – на їх адресу лунали міліційні погрози «закатати в асфальт», прокурорські «пропозиції» виїхати з Житомирської області на проживання в інший регіон тощо.

Співробітниками міліції і прокуратури було також вчинено два групових напади на житло журналіста, де знаходяться редакція газети «Свобода» і Правозахисного центру «Свобода», та провадиться підприємницька діяльність родини Віктора Котенка. Після звернень з цього приводу до міліції правозахисник отримав відповідь, що осіб – нападників та свідків не встановлено, під час нападу громадський порядок не порушувався, тому, мовляв, склад злочину відсутній. Після відповідних звернень до прокуратури Житомирської області та до депутата України Лесі Оробець, від правоохоронців були отримані кумедні та суперечливі за змістом відписки, що містять відверту брехню : 1) журналіст до прокуратури не звертався; 2) напади – то законні перевірки підприємницької діяльності за особистою вказівкою генерального прокурора України Пшонки (!!!); 3) за адресою,  яка стала об'єктом нападу, нема ні газети, ні підприємницької діяльності тощо. Ці поширені міліціонерами і прокурорами неправдиві відомості спростовані документально.

У тому ж руслі  прокуратура «перевіряла» й інші оприлюднені журналістом повідомлення громадян про злочини та беззаконня правоохоронців – кримінальні справи чомусь не порушувались і до Єдиного Реєстру не вносились.

На сьогоднішній день в судах розглядаються сфабриковані міліціянтами 4 цивільних позови проти журналіста з вимогою спростування оприлюдненої інформації, яку під час інтерв’ю надавали пересічні громадяни. Рекордна кількість суддів (майже десяток) категорично відмовились брати участь у брудних міліційно – прокурорських оборудках і взяли самовідвід. Але «в суді не без виродка» — схоже на те, що двоє суддів  підрядились підробляти адвокатами в міліціянтів. Ці судді вже припустились таких грубих порушень законодавства, які не сумісні із статусом судді (суддівські витівки документуються, з цього приводу готується окрема публікація).

Реалізуючи план — рапорт начальника сектору юридичного забезпечення УМВС Житомирської області майора міліції Беспризваного, на виконання Доручення генерал – майора міліції №303/ПР від 25.05.2012 р. до журналіста позиваються:

  1. заступник начальника УМВС України в Житомирській області Будзінський – оскаржує відеоролік «Відкрите звернення до міліціонерів – хапуг» (полковник програв позов в суді першої інстанції, рішення якого оскаржує в апеляційному суді )
  2. два позови: двуликий начальник Черняхівського райвідділу міліції Скідан та Скідан в образі і подобі громадянина  двічі оскаржує матеріал «Наркомафія. Відео»;
  3. позов оперетковий —  профспілковий комітет обласної міліції в особі голови Шморгуна оскаржує матеріал П\'яний майор скоїв ДТП . Хоча сюжет репортажу до міліції ніякого відношення не має, але профспілка теж чомусь долучилась до виконання Доручення №303/ПР  та затвердженого плану!

На поверхню виліз цікавий корупційний момент: інтереси обласної профспілки, яка є громадською організацією, в суді представляють два кадрові співробітники обласного УМВС — вже відомий нам майор Беспризваний та ще один виконавець генеральського Доручення, міліціонер Якшан. Це зловживання відбувається за рахунок державних коштів, міліціонери підтанцьовують громадській організації у свій робочий час.

Отримані також відомості і про те, що проти правозахисника Віктора Котенка, крім звичайних провокацій, державним коштом незаконно застосовано ще й весь комплекс оперативно – розшукових заходів: прослуховування телефонів, перлюстрація інтернет – спілкування, зовнішнє спостереження тощо.

І вся ця бурхлива діяльність з придушення свободи слова здійснюється за бюджетні кошти, за гроші платників податків в порушення законодавства, у тому числі  Закону України «Про міліцію», яким не передбачено використання міліції в якості цензора та ката свободи слова.

16 травня 2013 року у Житомирському прес – клубі реформ з приводу переслідувань журналістів — правозахисників відбулась Прес — конференція, в якій взяли участь журналісти та громадські діячі Житомирщини. Присутні висунули кандидатури міліціонерів Будзінського, Скідана, міліційного профспілкового боса Шморгуна кандидатами на звання «Вороги преси».

Запрошуємо представників ЗМІ та громадських організацій відвідати судові засідання за міліційними позовами до журналіста, найближчий з яких відбудеться 29 травня 2013р. о 14 год. в Апеляційному суді Житомирської області. Довідки за тел. 093-856-55-87

Довідкові матеріали: Журналиста преследуют за публикации ; На журналіста напали фігуранти викривальних публікацій ; Наркокартель міліції Житомирщини ; Клініка УМВС України в Житомирській області

Прес — центр Правозахисного центру Свобода

Контакти:

e-mail: svoboda2081@rambler.ru

тел. 380-93-856-55-87

Резонанс:

https://nikorupciji.org/?p=4963&preview=true

21.07.2014 р. !!!  Полювання на журналіста


Добавить комментарий