Журналістські розслідування Віктора Котенка

Ще один злочин районної влади

Як стало відомо редакції газети «Сільське життя» з відеосюжету в інтернеті

https://sbu.in.ua/novosti/okozamilyuvannya-yak-brexuni-pokrashhuyut-zhittya.html

та з розмови з учасниками цього дійства, 6 січня у приміщенні Житомирської райдержадміністрації її голова А.Кулик, його заступник П.Волотовський, начальник управління економіки Ю.Коваль за участі в.о. начальника головного управління статистики області Л. Пашинської провели нараду з керівниками промислових підприємств району, на якій їм було запропоновано «переглянути» звіти по статистиці щодо виробництва та реалізації промислової продукції в сторону збільшення показників.
Почав пан Кулик нараду з переклички, як в армії, чи як за радянських часів, коли виявляли тих, хто ігнорував заходи партії чи влади, після чого вважався ненадійним. З'явилися далеко не всі, але й більшість присутніх представників підприємств була представлена заступниками керівників, бо перші особи вже зрозуміли що то за влада, і все більше дистанціюються від надоїдливих «кавалерійських наскоків» її районного очільника, знаючи вже йому ціну.
Після переклички Кулик, як він сам зазначив, «без вступу», сповістив присутніх про те, що 4 січня в облдержадміністрації перший заступник голови Житомирської ОДА М. Олещенко та голова облради Й. Запаловський провели нараду з головами РДА, на якій розглядалися попередні підсумки роботи промисловості області за 2011 рік.
Для мене, як магістра державного управління, було дивним почути, що підсумки бувають ще й попередніми. У першій половині минулого десятиліття, коли я навчався у Національній академії державного управління при  Президентові України та коли працював у облдержадміністрації начальником управління, такого поняття як попередні підсумки взагалі не існувало. Не знаю, коли воно виникло, за часів «помаранчевої чуми» чи це вже винахід біло-блакитних управлінців, але лише тепер я зрозумів, яка це страшна біда для України.
Виявляється, що саме на попередніх підсумках розглядається дійсний стан речей, реальні цифри та факти з розвитку тієї чи іншої галузі. А затим ... вони організовано підправляються, щоб район чи область виглядали «пристойно». Згадуючи радянські часи, можна назвати це звичайнісінськими приписками, або окозамилюванням, або «липою»...
Те, що це відбується, підтвердив сам Кулик: за результатами першого півріччя за обсягами реалізації промислової продукції область посіла нібито 5-те місце (цей «здобуток» з подачі ОДА місцева преса виспівувала на всі лади), хоча попередні показники показували, що ми знаходилися ... на 20-му місці в державі. Але, мабуть, після подібних нарад цифри організовано були підправлені.
Лише за викриття цієї «таємниці» керівництво області  має вигнати Кулика з посади з тріском, та й він, увійшовши в раж,  здавав керівних осіб у той день всіх і вся. Наприклад, «без вступу» сказав, що «йому вчора дзвонив Сергій Миколайович і просив зустрітися з вами і вийти на цифру у 600 мільйонів гривень реалізованої промислової продукції, бо ж у лютому в Житомирі заплановано засідання Ради регіонів за участю Президента і область має виглядати достойно».
Тут без коментарів. Все і так зрозуміло, що подібні «зустрічі» пройшли в усіх районах області і скрізь, мабуть, з розумінням поставилися до прохання Сергія Миколайовича, а тому цифри приписують, не соромлячись. То ж  перед Президентом буде «не соромно», а може й область чекає навіть дощ нагород за видатні досягнення?
Та повернемося до нашого району. Як сказав сам Кулик, за попередніми даними ми займаємо аж 20 місце  за обсягом реалізації продукції. Підприємствами реалізовано продукції на 443 млн.грн., що на 51 млн. грн. менше минулорічних показників. Ось така сувора правда щодо «професіоналізму» «команди Кулика». Але ж добре, що існує практика підведення попередніх підсумків, а це означає, що можна «запропонувати» керівникам підприємств ще раз «разом з бухгалтерами переглянути цифри звітів до статистичного управління». Тобто, будемо говорити прямо — підробити цифри статистичної звітності.
Хтось з присутніх запитав про те, як це буде виглядати, якщо ці дані не співпадатимуть з податковою звітністю. Звичайно, питання наївне, бо податкова сама змушує платників податків подавати завищені цифри, щоб більше з них же здерти податків, але в.о.начальника головного управління статистики області Л. Пашинська  заспокоїла присутніх тим, що наша статистика інтегрується  до Європейської системи статистики і пояснила в чому суть цього процесу — статистичні дані підприємств є конфіденційною інформацією, а тому вони не будуть надавати статистичну звітність підприємств ні податковій, ні міліції, ні органам влади.
Всі зрозуміли, що можна писати  у звітності все, що скажуть, бо статистика теж є свідомим учасником цієї афери і прикриє її учасників.
Додав кілька порад з цього приводу і, як він сам себе назвав, «професіонал» у податковій справі — заступник голови РДА П.Волотовський.
Потім своєрідний «одобрямс» від промисловиків організував наближений до Кулика Вручинський, а потім ще хтось... І так справу було зроблено.
То ж, якщо за підсумками року керівнику нашого району за всі його «справи» буде присвоєно звання Героя України — не дивуйтеся, бо час такий — час лицемірства та блюзнірства. А ще й приписок.
Зрозуміло, що такими вчинками керівництво нашого району та управління статистики порушили чимало статей карного та адміністративного кодексу. Тому дана стаття у вигляді скарг буде направлена до Президента, Генерального прокурора та Голови СБУ. І якщо вони організовано «відмажуть» порушників законодавства, то ви, шановні читачі, про це обов'язково дізнаєтеся. Тим більше, що є учасники тієї наради, які згодні дати свідчення про те, як їх примушували порушувати закон.
Ну, а що саме про нараду «правдиво» напише нова газета, яка незаконно створена при райраді — можете ознайомитися самі, взявши її у будь-кого з «адмінрабів». Бо на нараді була присутня її представниця. І робіть висновки — з ким вам бути. До речі, голова Житомирської райради Степаненко на цьому сумнівному з точки зору закону заході присутнім не був.
А коли прем'єр-міністр Азаров з екрана телевізора буде доводити, як нам «стало краще жити», згадайте про ще одну страшну біду сучасної української держави — приписки.

Сергій Юрченко https://reporter.zhitomir.info/index.php?task=detail&news=1210

P.S.

Як зреагувала влада на цю публікацію? Дуже непорядно, примітивно і злочинно, у стилі 1937 року. Керівник Житомирської районної адміністрації організував офіційні листи до міліції та СБУ з вимогою порушити кримінальні справі проти автора документального відеоролика з горезвісної «наради» та проти журналіста Володимира Івановського, автора викривальної статті і головного редактора газети «Сільські вісті» —  людей вже викликали до органів для пояснень.

Можливо, голова райдержадміністрації в своїй уяві керує колгоспом під назвою «Житомирський район» і всіх нас вважає своїми колгоспниками, а правоохоронні органи — керованим кишеньковим репресивним апаратом?

Чим ще можна пояснити такий тупий напад на засоби масової інформації, на свободу слова і вільного користування інтернетом? Можливо, ще й цензуру запровадить голова у своєму уявному колгоспі ?

Подейкують, що за прикладом голови Житомирської райдержадміністрації місцевий начальник лазні викликає до себе на нараду весь кабінет міністрів, всіх підприємців України, керівництво головного управління статистики, президента держави, а також редакторів ЗМІ і інтернет — блогерів. На нараді буде розглядатися питання щодо штучного збільшення показників реалізації березових віників і мила, бо без мила ці показники навіть у ж...у не лізуть.

Проти тих, хто не виконає вказівку начальника лазні, будуть порушені кримінальні справи.

Якщо в Росії аж дві біди — дурні та дороги, то в Україні лише одна, а дороги дуже гарні...

Добавить комментарий