Журналістські розслідування Віктора Котенка

Наїзд прокуратури на Інтер. Відео, аудіо

8 липня 2012 року у випуску «Подробиці тижня» телеканал Інтер розповів про неподобства, які відбуваються у райвідділі міліції селища Черняхів. А вже 9 липня прокуратура Житомирської області блискуче підтвердила припущення про те, що організовану злочинність кришують саме на обласному рівні. Розповідаючи про свій подвиг з «розслідування» злочинних дій міліціонерів, прокурорський рупор сором'язливо приховав той факт, що насправді завдяки прокурорським перевіркам міліціонери уникли відповідальності. А козлом відпущення зробили хлопчика — міліційного клерка, який вимушено виконав наказ керівників райвідділу по незаконному утриманню громадянина. Більше того, справа наркобізнесу, який у Черняхові розгорнули міліціонери, прокуратурою взагалі не розслідувалась!

Є відомості, що міліціянтів, які мають безпосереднє відношення до наркобізнесу, успішно просувають по службі.

З повідомлення прес — центру обласної прокуратури вбачається черговий злочин самої прокуратури — виявляється, проти Лариси Фомічової, яка викриває міліціонерів — наркоторговців, було знову терміново сфальшовано кримінальну справу, яку вже передали до суду — без жодних процесуальних дій і без відома самої жінки!

Я вже не кажу про недолугу спробу облити скаржників брудом. Так, це раніше судимі громадяни, яких свого часу втягнули в наркоторгівлю ... міліціонери. І громадяни сміливо розповідають про справжніх наркобаронів.

Кажуть, саме з цієї причини дуже захвилювались деякі керівники правоохоронних органів. І не дарма.

Знімальна група телеканалу Інтер за два дні роботи на Житомирщині зібрала багато документальних матеріалів, які тимчасово не оприлюднені.

Анонімність прокурорського шедевру — спростування не врятує від розголосу інформацію про справжні обличчя керівників організованої злочинності, по сумісництву працюючих у правоохоронній системі

На головну Мапа сайту Написати нам
ПРОКУРАТУРА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Офіційний інтернет-сайт
09.07.2012

Журналіст телеканалу «Інтер» у програмі «Подробиці тижня» однобічно висвітлив ситуацію, проігнорувавши офіційний коментар прокуратури
Прес-служба прокуратури Житомирської області уповноважена повідомити наступне. Учора, 8 липня, на телеканалі «Інтер», у програмі «Подробиці тижня» був сюжет про скарги жителів смт. Черняхів (Житомирська область) на незаконні дії міліції. У сюжеті, зокрема, сказано, що місцеві жителі «прокуратуру засипають скаргами», але «ці звернення залишаються без відповіді». Прокуратура Черняхівського району журналісту телеканалу «Інтер» надала коментар, у якому висвітлила позицію органів прокуратури та результати перевірки, проведеної за конкретним зверненням громадянина, про якого йдеться у сюжеті. Однак, з невідомих причин, журналіст не використав офіційний коментар, унаслідок чого ситуація у сюжеті висвітлена однобічно та неповно.

Вважаємо своїм обов’язком поінформувати, що за скаргою даного громадянина стосовно незаконного затримання та тримання його у Черняхівському райвідділі УМВС України у Житомирській області, прокуратурою району було проведено перевірку, за результатами якої порушено кримінальну справу за частиною 1 ст. 365 (перевищення службових повноважень) та частиною 1 ст. 371 (завідомо незаконні затримання) Кримінального кодексу України. Кримінальну справу розслідувано та передано до суду. Наразі справа розглядається судом. Також доводимо до відома, що громадянин, за скаргою якого прокуратурою порушено кримінальну справу, обвинувачений у незаконному зберіганні наркотичного засобу та незаконному зберіганні прекурсорів за частиною 2 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання наркотичних засобів) та частиною 2 ст. 311 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів) Кримінального кодексу України. Кримінальна справа наразі перебуває на розгляді у суді. Окрім цього, даний громадянин раніше тричі притягувався до кримінальної відповідальності за злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів та тричі судом постановлено обвинувальний вирок. За зверненням іншої жительки смт. Черняхів, яка надала інтерв’ю журналісту, прокуратурою району також проведено дві перевірки, про результати яких їй повідомлено. Ця ж особа також раніше притягувалася до кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого частиною 1 ст. 309 Кримінального кодексу України, за вироком суду її визнано винною та призначено покарання з іспитовим строком. Однак, до закінчення іспитового терміну, нею скоєно повторно злочин, також пов’язаний із незаконним обігом наркотичних засобів, за фактом якого порушено кримінальну справу. Під час досудового слідства свою вину вона повністю визнала і розкаялася у скоєному, 4 липня 2012 року справу направлено до суду для розгляду по суті. Висловлюємо сподівання, що надалі тележурналісти дбатимуть про об’єктивне висвітлення подій.

Автор: Прес-служба прокуратури Житомирської област

https://www.zhit.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=108662

Добавить комментарий