Журналістські розслідування Віктора Котенка

Голова Лугинської РДА — збоченець ?

 Прийшла на службу у трусах — маєш негайне звільнення, вдягнув не ту краватку чи труси — шукай роботу

 Голова Лугинської районної адміністрації Житомирської області Василь Чиж видав розпорядження, згідно з яким співробітники не зможуть приступити до роботи, якщо не будуть вдягнені в одежу, детальний перелік і опис якої додається до цього маніакального вердикту. Відтепер спеціально призначені контролери будуть щодня міряти довжину жіночих спідниць чиновниць, на дотик перевіряти якість колготок і панчох та знімати труси з тих жінок, які осмілились їх вдягти, тому що пункт про жіночі труси у розпорядженні відсутній, хоча щодо чоловічої спідньої білизни пан голова дав чіткі вказівки. Цікаво, а у чиєму кабінеті будуть проводити огляд чиновників і чиновниць на відповідність забаганкам сексуальних збоченців ? Верхній одяг, спідня білизна, макіяж, манікюр, парфуми — все це тепер є предметом прискіпливої уваги і контролю під загрозою звільнення з роботи.

Прийшла на службу у трусах — маєш негайне звільнення, вдягнув не ту краватку чи труси — шукай роботу.

Нам відомо, що пан голова і його заступники є офіційними інвалідами (на голову ?) та «чорнобильцями». А чи не отримані ці статуси з метою видурювання додаткових виплат з держбюджету ? Мабуть що ні, тому що діагнози керівної верхівки явно потребують уточнення кваліфікованими спеціалістами: психуатрами, сексопатолухами ...

Нижче наводимо текст одіозного розпорядження, сподіваємось, що цей анамнез знадобиться лікарям для опису історії хвороби. Джерело: Голова Лугинської РДА виніс ...

Чиновникам Лугинської РДА, Житомирської області, встановили дрес-код. Розпорядження “Про затвердження рекомендацій щодо зовнішнього вигляду (дрес-код) працівників Лугинської райдержадміністрації” 13 липня підписав голова Лугинської РДА Василь Чиж.

У розпорядженні, що опубліковане на офіційному сайті РДА, детально розписано який одяг повиннні носити чиновники та чиновниці.

Журналісти “ЖИТОМИР.today” вирішили порахувати, у скільки чиновникам РДА, які отримують в середньому 2 тисячі гривень в місяць, обійдеться дотримання цих рекомендацій:

ЧОЛОВІКИ:

“Стандартний набір чоловічого одягу працівника райдержадміністрації повинен містити кілька класичних костюмів (з вовняної чи напівшерстяної тканини), піджак, темні, у тон піджака брюки, набір сорочок, краватки, білизну, темні довгі шкарпетки чи гольфи, тонкий трикотажний пуловер з V-подібним вирізом чи жилет, туфлі, класичні черевики”, — йдеться в розпорядженні.

2 класичних костюми — 5000 грн.

піджак — 700 грн.

брюки — 500 грн.

3 сорочки — 1000 грн.

3 краватки — 300 грн.

пуловер (кофта) — 350 грн.

туфлі — 1500 грн

черевики -1650

2 ремені — 600 грн.

Загальна сума: 11 600 грн. (мінімальні ринкові ціни у співвідношенні якість- ціна на товари українського вироництва ред.)

ЖІНКИ:

Для жінок немає конкретного переліку одягу, проте багато вимог є досить цікавими. Нижче пропонуємо Вашій увазі цитати з рекомендацій:

— На робочому місці жінка – державний службовець повинна виглядати жіночно, стильно, елегантно, мати індивідуальний шарм, незважаючи на деякі обмеження ділового етикету.

—  Костюм жінки повинен бути їй до лиця.

— Жіночий діловий одяг обов’язково передбачає панчохи або колготи (у спекотні дні наявність панчіх не є обов’язковою), колір яких відповідає загальній гамі одягу. Виключаються кольорові колготи з малюнком або візерунками.

— Парфуми природні, гармонійні, не занадто різкі та насичені.

— Довге пишне волосся, що розпущене по плечах, порушує діловий стиль.

— Бажано, щоб прикраси були комплектними, але не химерними чи надто масивними.

За порушення вимог чиновників притягуватимуть до відповідальнольності.

Нижче пропонуємо повний текст розпорядження з рекомендаціями:

УКРАЇНА

ЛУГИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

13.07.2016                                                                                            №   149

Про затвердження рекомендацій щодо зовнішнього вигляду (дрес-код) працівників Лугинської райдержадміністрації

КеруючисьЗаконом України «Про місцеві державні адміністрації», Законом України «Про державну службу»,  постановою  Кабінету Міністрів України від 11.06.2016 № 65 «Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців» та з метою підвищення рівня дисципліни, забезпечення ділового стилю в зовнішньому вигляді працівників районної державної адміністрації при виконанні ними своїх службових обов’язків:

  1. Затвердити  Рекомендації щодо зовнішнього вигляду (дрес-коду) працівників Лугинської райдержадміністрації згідно з додатком.
  2. Керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації розробити відповідні накази та ознайомити всіх державних службовців під особистий підпис.
  3.  Сектору з питань персоналу  апарату райдержадміністрації  (Криволапчук Л.І.)  дані Рекомендації довести до відома  працівників апарату райдержадміністрації під особистий підпис.
  4. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на керівника апарату райдержадміністрації Осадчука С.М.

Голова

адміністрації                                                                                     В.О. Чиж

ЗАТВЕРДЖЕНО

 

Розпорядження голови  районної державної адміністрації

__________   № _______

Р Е К О М Е Н Д А Ц І Ї

щодо зовнішнього вигляду (дрес-коду) працівників

Лугинської райдержадміністрації

Встановлення Рекомендацій щодо зовнішнього вигляду (дрес-коду) працівників Лугинської  райдержадміністрації зумовлене необхідністю привести зовнішній вигляд працівників до стандартів ділового стилю державних службовців.

Діловий чоловічий одяг

Стандартний набір чоловічого одягу працівника райдержадміністрації повинен містити кілька класичних костюмів (з вовняної чи напівшерстяної тканини), піджак, темні, у тон піджака брюки, набір сорочок, краватки, білизну, темні довгі шкарпетки чи гольфи, тонкий трикотажний пуловер з V-подібним вирізом чи жилет, туфлі, класичні черевики.

Однокольоровий костюм – основний елемент одягу чоловіка –державного службовця (темних та світлих тонів відповідно в зимовий та літній періоди). Традиційний чоловічий костюм в діловому стилі – темно-синього, темно-сірого або чорного кольору може бути однобортним або двобортним. Тканина може бути однотонною, у смужку чи клітинку, малюнок стриманим, ледь помітним. Піджак має бути завжди застебнутий під час офіційних заходів, проте нижній ґудзик піджака ніколи не застібають.

Діловий чоловічий стиль не передбачає яскравих сорочок. Відповідно до обставин сорочка може бути білою або кольору, який гармонійно співпадає з кольором костюму. Сорочка під діловий костюм повинна бути з довгими рукавами і бажано бавовняною (у спеку допускаються короткі рукава, але у цьому випадку краватку не носять).

Краватка має відповідати стильовим особливостям сорочки та костюму, а її ширина залежить від ширини лацканів піджака. Максимальна довжина – до середини пряжки ременя. Краватка має бути охайно зав’язана, не яскрава.

Брючний ремінь підбирається обов’язково у тон взуття та костюму, з пряжкою середніх розмірів.

Взуття повинно відповідати кольоровій гамі костюму та порі року. В осінньо-зимовий період дозволяється чорний, як універсальний колір, який пасуватиме до будь-якого костюму, крім літньої гами (світлі тони). До літніх костюмів світлих кольорів одягають світле взуття. Черевики мають бути традиційної форми та ретельно начищеними. Чоловічий діловий костюм не передбачає спортивного взуття. Забороняється носити спортивно-пляжне взуття.

Колір чоловічих шкарпеток має відповідати кольору костюма та взуття.  Білі та яскраві кольори чоловічих шкарпеток не допускаються.

Чоловічий діловий одяг дозволяє обручки та не масивні персні-печатки або персні з каменями (як правило темних тонів).

Зовнішність чоловіка – державного службовця: охайна зачіска, доглянуті руки, випрасуваний костюм, свіжа сорочка, вузол краватки – по центру сорочки, чисте взуття.

Діловий жіночий одяг

На робочому місці жінка – державний службовець повинна виглядати жіночно, стильно, елегантно, мати індивідуальний шарм, незважаючи на деякі обмеження ділового етикету. Головне у зовнішньому вигляді ділової жінки – доглянутість, відчуття міри, елегантність та доцільність.

Ділова палітра – різноманітні відтінки всіх кольорів стриманої гами, у літній період діловий жіночий одяг дозволяє світлі пастельні тони. Жіночий діловий костюм характеризується класичним кроєм. Максимальна довжина спідниці 10 см нижче коліна, мінімальна – 10 см вище коліна, оптимальна довжина – до середини коліна. Розрізи з боку і спереду для ділового костюму недоречні. Одяг жінки – державного службовця не передбачає глибоких декольте, відкритих вирізів, оголених плечей та живота. Костюм жінки повинен бути їй до лиця. Діловий костюм жінки допускає наявність хусточки на шиї, шарфу та краватки. Брюки мають бути класичного крою, сидіти по фігурі, не обмежуючи рухи.

Блузки можна підбирати різні за стилем і кольоровою гамою (окрім яскравих) із непрозорої тканини. Прості блузки та елегантні светри одягають під жилет, піджак, або жакет. В літній період блузки на бретельках (але не короткі топи) і легкий жакет вільного крою з короткими рукавами.

Жіночий діловий одяг обов’язково передбачає панчохи або колготи (у спекотні дні наявність панчіх не є обов’язковою), колір яких відповідає загальній гамі одягу. Виключаються кольорові колготи з малюнком або візерунками.

У спекотні літні дні слід вдягатися так, щоб виглядати по-діловому і не знемагати від спеки.

Взуття жінки – державного службовця – закриті класичні моделі переважно «човники» з висотою підборів 5-7 см. Для державної установи не підходять сандалі, або плетені спортивно-пляжні туфлі.

Макіяж жінки – державного службовця – обов’язково денний (не яскравих, пастельних тонів). У спекотні дні макіяж має бути помірним.

Парфуми природні, гармонійні, не занадто різкі та насичені.

Зачіска жінки – державного службовця повинна мати охайний вигляд за будь-якої довжини волосся. Довге пишне волосся, що розпущене по плечах, порушує діловий стиль.

Ювелірні прикраси та біжутерія допомагають жінці підкреслити її індивідуальність. Бажано, щоб прикраси були комплектними, але не химерними чи надто масивними.

Прикрас не повинно бути надто багато в доповненні до ділового вбрання.

Зовнішність жінки: охайна зачіска, доглянуті руки, денний макіяж, охайне вбрання, чисте взуття.

Сумлінність у роботі, шанобливе ставлення до громадян, дотримання високої культури спілкування та етикету, належний зовнішній вигляд є важливими складовими поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави під час виконання службових обов'язків, з урахуванням яких громадськість оцінює доброчесність, неупередженість та ефективність діяльності державної служби взагалі і кожного державного службовця зокрема.

Недотримання вимог Рекомендацій щодо зовнішнього вигляду (дрес-коду) працівників райдержадміністрації є підставою для притягнення державного службовця до відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством.

Перший заступник голови

адміністрації                                                                              О.І. Ренкас

 

Добавить комментарий