ОНОВЛЕНО. Кати. Без строку давності. Відео

[youtube video=4pFQGxj6mhk]

07.10.2013 р. Запит на інформацію, Прокуратура Житомирської області

Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» прошу повідомити, чи відповідає дійсності інформація щодо відкриття кримінального провадження №42013060020000064 від 20.09.2013 р. стосовно обставин катування громадянина Круковського А.М., за фактом перевищення службових повноважень, поєднаних з насильством, співробітниками міліції Костиком В.В. та Крошко Ю.О.

З повагою,

журналіст Віктор Котенко

093-856-55-87, svoboda2081@rambler.ru

07.10.2013 р. Інформаційний запит до УМВС України в Житомирській області

Згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації» прошу повідомити, чи відповідає дійсності інформація про відкриття кримінального провадження № 42013060020000064 від 20.09.2013 р. та чи проводиться досудове розслідування стосовно фігурантів цього провадження, співробітників УМВС України в Житомирській області Костика Віктора Васильовича та Крошка Юрія Олександровича по факту катування ними громадянина Круковського Анатолія. Прошу вказати, які посади займають міліціонери і класифікацію злочину, котрий їм інкримінується. А також, по можливості, організувати зустріч з вказаними міліціонерами для проведення інтерв'ю.

З повагою,

журналіст Віктор Котенко

[youtube video=k7SPwdj3q0Y]

Станом на 09.10.2013 відповіді не отримані

10.10.2013 р. Першою Відписалась прокуратура Житомирської області

11.10.2013 р. Почались чудеса: Анатолій Круковський з телефонної розмови із слідчим міської прокуратури дізнався, що той на вимогу керівництва передав матеріали кримінального провадження до прокуратури Житомирської області, про що відправив поштове повідомлення Анатолію ще 4 жовтня ...

18.10.2013 р. Гріх сміятись над прокурорами

Отримано відповідь з прокуратури міста Житомира :

ПРОКУРАТУРА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОКУРАТУРА М. ЖИТОМИРА

вул. Черняховського, 2, м. Житомир, 10014                                    факс (0412) 47-37-64

________________ № ____________на № ___________ від ____________ Котенку В.

 

svoboda2081@rambler.ru

Шановний пане Вікторе !

Прокуратурою м. Житомира розглянуто Ваш запит щодо надання інформації по кримінальному провадженню №42013060020000064 від 20.09.2013.

Роз´яснюю Вам, що відповідно до вимог ст.ст. 6,8 Закону України «Про доступ до публічної інформації» надання інформації по кримінальному провадженню обмежено доступом, є таємницею досудового розслідування та не підлягає розголошенню.

Крім цього, у даному кримінальному провадженні Ви не маєте будь-якого процесуального статусу відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України, а тому не користуєтесь правами сторони або ж учасника у кримінальному провадженні.

Тому надати запитувану Вами інформацію по кримінальному провадженню немає можливості.

Дане рішення Ви можете оскаржити до прокуратури Житомирської області, Генеральної прокуратури України або до суду.

З повагою,

Прокурор м. Житомира

радник юстиції                                                                                       І. Титарчук

Так і хочеться відповісти:

Шановний пане І. Титарчук ! Я дуже вдячний Вам за величезний обсяг додаткової інформації з приводу кримінального провадження, яким, як стверджують Ваші колеги з обласної прокуратури, очолювана Вами прокуратура міста Житомира і займається, і не займається!

Але прокурор І. Титарчук все ж правий — таємниця слідства охороняється законом.

Анатолій Круковський теж отримав пошту, яку журналіст має повне право оприлюднити :
Так ось хто плете лапті двом грішним міліціянтам ! Залишаються відкритими лише два питання:

— чому «збрехав» про належність кримінального провадження нібито до міської прокуратури старший прокурор з питань забезпечення доступу до публічної інформації прокуратури Житомирської області Л. Лук'янчук ? Чи не збрехав ? (Відписалась прокуратура Житомирської області) ;

— чому на запит вперто не відповідає УМВС  України в Житомирській області ? Хоча граничний термін для відповіді, встановлений законодавством, складає не більше 5 днів, починаючи з дня отримання інформаційного запиту.

Хто зна, чим скінчиться прокурорське розслідування ...  Враховуючи, що до цього «розслідування» може мати безпосереднє відношення пані прокурорша Алла Іванівна Володько, та сама, яка в апеляційному суді героїчно відстоювала інтереси міліціонерів Крошка і Костика.

Тому очікуваний результат розслідування — то велика таємниця є ! Ну, дуже велика !  Робіть ваші ставки, панове !

20.10.2013 р.  "Алекс — Юстасу". Штірліц відпочиває !

19 жовтня виявив у поштовій скринці лист, відправлений 17 жовтня міліціянтами мені додому . У секретному, без реквізитів відправника, поштовому конверті виявилась доволі пристойна відповідь, підписана начальником слідчого управління УМВС України в Житомирській області про те, що ми й самі знаємо, тобто, що міліція розслідуванням катування Анатолія Круковського не займається і не займалась. Звісно ж, розслідуванням правопорушень, вчинених міліціонерами, повинна займатись прокуратура. Тим паче, що в департаменті внутрішньої безпеки УМВС області працює близький родич одного з фігурантів справи, Юрія Крошка, що, здається, прямо заборонено законодавством.

Ця відповідь цікава не лише тим, що підписана 10 жовтня і нібито тиждень вилежувалась та не відправлялась. Справа в тому, що журналістське розслідування цієї справи я починав з телефонного дзвоника внутрішньобезпеківцю з проханням посприяти в організації зустрічі з його міліційним братом, Юрієм Крошком, а натомість вже через годину отримав зовнішнє спостереження від кримінальних хлопчиків, котрих патронує його подільник, як стверджує Анатолій Круковський — інший міліційний кат Віктор Костик, товариш Пірата, котрий свого часу повзав перед Круковським на колінах, вимолюючи прощення.

Так чию безпеку забезпечує міліційна служба внутрішньої безпеки, у тому числі й столична ?

Відповідь УМВС України на інформаційний запит, 1 ;  2 ; 3 ; текст

[youtube video=ge3FO_seuEg]

Уточнення: Юрій Крошко ще не став заступником начальника УМВС

Ну що ж, я так зрозумів, що інтерв'ю з керівними міліціонерами не відбудеться задля збереження таємниці слідства. Виходить, прийшла пора писати статтю, враховуючи суспільну велич події і фактор публічності міліційних осіб. Поки прокуратура справу не закрила ...

24.10.2013 р.  Знаючи з досвіду методи роботи заплічних справ майстрів, я порадив Анатолію Круковському особисто поцікавитись у прокуратурі Житомирської області про перебіг так званого прокурорського «розслідування». Результат не забарився: кримінальне провадження тихцем закрили ще 15 жовтня ! Власне, для цього й хапнула цю справу обласна прокуратура. Круковський стверджує, що старший слідчий прокуратури Євген Толочко свій витвір банально списав з попередньої відмовної постанови прокуратури Богунського району Житомира, яку суд вже скасовував. Тому й не дивно, що під час блискавичного «розслідування» в Постанові наведені вже спростовані раніше аргументи, у тому числі вибіркових двох сумнівних свідків, один з яких виявився ... діючим міліціонером.

Постанова старшого слідчого прокуратури Житомирської області Толочка Є. В. про припинення кримінального провадження стосовно катування Анатолія Круковського міліціонерами Крошком і Костиком 24.10.2013 р. оскаржена до Корольовського суду міста Житомира.

Кримінальна міліційно — прокурорська гра продовжується

[youtube video=wEd5wQzxS2E]

Далі буде ...

Добавить комментарий